Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Medicina egészségpénztári...

Medicina egészségpénztári tartozást be kell fizetni, ha évek óta nem is használtuk a kártyát? Meg akarom szüntetni a szerződést.

Figyelt kérdés
A segítségeteket szeretném kérni. A tesómnak évek óta nincs bejelentett munkahelye. Amikor dolgozott a Medicina egészségpénztárnál nyitottak neki számlát. 2012-ben megszűnt a munkaviszonya és az egyenlege évről évre csökkent. Most kapott egy értesítési papírt, hogy a 2014.12.31 óta amikor még pozitív egyenlege volt jelenleg 52 ezer forinttal tartozik. Elkúrta mert nem foglalkozott vele, de ettől függetlenül érdekelne mit lehetne tenni. Nem is használta a kártyát, de olyan tökfej volt, hogy nem tudta, hogy 2500 forintokat levonnak tőle havonta.
2016. okt. 15. 18:18
1 2
 1/17 anonim válasza:
Én is kaptam ilyen levelet. Nekem is 52.000 ft-ról szól, én is valamikor 2012 környékén jöttem el a cégtől, és nekem is 2015.01.01-től számolták a tagdíjat. Azt olvastam a honlapjukon a 2016-os kézikönyvben, hogy ha nem fizeted be akkor valami 39. pont alapján megszüntetik a számládat. Előrébb én sem vagyok, de fel vagyok háborodva, mert valami olyan miatt kérik a pénzemet, amit rohadtul nem használtam...
2016. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De akkor ezt nem hajthatják be rajta ??
2016. okt. 15. 20:30
 3/17 alysya válasza:

Engem is érdekelne, hogy mit tudnak csinálni azon túl, hogy megszüntetik a tagságot.

Rajtam is 52 forintot kérnek számon.

2016. okt. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Sziasztok! Én is kaptam egy ilyen levelet, hasonló cipőben járok. Volt munkahelyem csak megváltoztattam, nem kértem tovább a egészségpénztárra cafeteriát, hanem szép kártyára, de ezek szerint az "működött" továbbra is. Nem értem, hisz a cég fizette nem én. Esetleg tudnánk privát e-mailban beszélni? Hátha tudunk egymásnak segíteni, kb engem is majd szét vet az ideg! Amúgy attól tartok hogy levonják az egyéni bankszámlaszámáról a pénzt, én azt olvastam a levélben...mocskos ganéládák!!!
2016. okt. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Ha megtudtok valamit, akkor lécci jelezzétek, mert velünk is pont ez történt.
2016. okt. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
5-ös vagyok. Még azt tenném hozzá, hogy az összes többi ep-nél inaktivitás van, így nem gondoltuk, hogy itt pont nincs... Meg azért vicces, hogy több év múlva szólnak csak, mintha direkt erre mennének rá. Nálunk is ugyanez az összeg!!!!
2016. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom de verje az ... Mi letöltöttük a kilépési nyilatkozatot. Elpostáztuk aztán lesz ami lesz. Fizetni nem fog a tesóm. Nem is használta a kártyát és kb 45 ezerről -52 ezerbe ment le a számla. Igazából nekik kéne fizetni nem nekünk.
2016. okt. 20. 09:20
 8/17 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is ugyanígy jártam. Tegnapelőtt kaptam meg a levelet, hogy 52.500 Ft tartozásom van. 4 hónapig voltam a cégnél, mindössze egy utalás történt a számlára.

2013-bán volt ez.

Ti jutottak valamire? Mi ez az SZJA előleg meg EHO????

2016. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Sziasztok! Én a hétfőn kaptam ilyen levelet. 52.500 Ft-ról Egyszerűen felháborító, hogy ezt megcsinálják.

Tegnap óta próbálom őket telefonon elérni, de semmi ..csak zene. E-mail-re se válaszolnak.

Ha megtudtok valami infót erről, akkor jelezettek.

2016. okt. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is kaptam ilyen levelet, ugyanez a történet, 2012-ben kiléptem a cégtől, ott a munkaügyesek azt mondták, hogy semmi dolgom a kártyával, magától megszűnik majd. Én azért személyesen bementem akkor egy K&H Bankba és megszűntettem a kártyát. És most itt a levél, ugyanaz a szöveg és ugyanaz az összeg, 52500 ft tartozás.

Már a volt főnökömet is felhívtam ez miatt, ő is azt mondta, hogy nem követelhetnek egy forintot sem.

Mégis idegesít a dolog, főleg, hogy bírósággal (és annak költségeivel) fenyegetnek a levélben.

Kérlek, ha megtudtok valamit, írjatok!

Köszönöm mindenkinek!

2016. okt. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!