Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Medicina egészségpénztári...

Medicina egészségpénztári tartozást be kell fizetni, ha évek óta nem is használtuk a kártyát? Meg akarom szüntetni a szerződést.

Figyelt kérdés
A segítségeteket szeretném kérni. A tesómnak évek óta nincs bejelentett munkahelye. Amikor dolgozott a Medicina egészségpénztárnál nyitottak neki számlát. 2012-ben megszűnt a munkaviszonya és az egyenlege évről évre csökkent. Most kapott egy értesítési papírt, hogy a 2014.12.31 óta amikor még pozitív egyenlege volt jelenleg 52 ezer forinttal tartozik. Elkúrta mert nem foglalkozott vele, de ettől függetlenül érdekelne mit lehetne tenni. Nem is használta a kártyát, de olyan tökfej volt, hogy nem tudta, hogy 2500 forintokat levonnak tőle havonta.
2016. okt. 15. 18:18
1 2
 11/17 anonim válasza:

Sziasztok!

8-as vagyok!

Válaszoltak a levelemre, bemásolom.

Kedves Pénztártagunk,


szeretném Önt tájékoztatni, hogy a Pénztár által megküldött levél tájékoztató jellegű.


Amennyiben Ön nem kívánja a továbbiakban a pénztári tagságát fenntartani, természetesen a hátralékként feltüntetett összeget megfizetésétől a Pénztár eltekint.


Kérem, szíveskedjen a csatolva megküldött Azonosítási adatlapot kitölteni és eredeti példányban postai úton eljuttatni Pénztárunk címére, 1037 Budapest Montevideo u 5.


Ezt követően tagsága megszűntetésre kerül, a tagdíj hátralék törlése megtörténik és a Pénztár megküldi Önnek a kilépési elszámolást.


Tekintettel arra, hogy az Ön egyenlegén nincsen összeg, így SZJA és EHO fizetési kötelezettség sem terheli.

2016. okt. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
8-as válaszoló, írtam neked privát üzenetet. Köszi, szépen az infót!
2016. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Sziasztok!

A 10-es vagyok :)

Ma sikerült felvennem üzenetben a kapcsolatot a volt igazgatómmal, aki utána járt a dolgoknak az akkori HR osztályunkon és ezt a választ írta nekem:


"Szia!


Tölts le egy kilépési nyilatkozatot a medicinapenztar.hu oldalról, nyomtasd ki, értelemszerűen töltsd ki, majd küld be nekik levélben az alábbi címre: 1037 Budapest, Montevideo u. 5.

Ezzel lezárul az egész ügy és nem kell kifizetned semmit."


Remélem is, hogy ezzel vége :)

2016. okt. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 zsubogar válasza:

Sziasztok! Én is kaptam egy ilyen levelet. Olvastam mit kell nekik küldeni. Érkezett azóta válasz tőlük?

Köszi

2016. nov. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Szia! Mi a múlt héten adtuk fel, de még nem történt semmi.
2016. nov. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Sziasztok! 10-es vagyok. Végre kaptam választ. Pár hete beküldtem az oldalukról letöltött kilépési nyilatkozatot, kitöltve, úgy ahogy kell.

Erre most egy olyan választ kaptam, hogy elutasították a kilépésemet AZONOSÍTÁS HIÁNYA MIATT! Vagyis a nevem, lakcímem, tagkódom, és az iktatószám alapján NEM TUDTAK ENGEM BEAZONOSÍTANI!!!!

Kiküldtek egy újabb kilépési nyilatkozatot, amit újra ki kell töltenem, valamint be kell küldenem a személyi igazolványom és a lakcímkártyám fénymásolatát aláírva, pénzmosás és terrorizmus finanszírozása megelőzése végett! Amíg ez nem történik meg, addig a tagságomat felfüggesztik...

De ha bármi gondom van, akkor nyugodtan hívjam az ügyfélszolgálatukat, ahol készséggel állnak rendelkezésemre (még egyszer nem vették fel a telefont..)

Hát ez óriási.

Megyek újra a postára.

2016. nov. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 alysya válasza:

Sziasztok!

Most már tudom, hogy ez az egész arra ment ki, hogy megijesszek az embert és fizessen.

Én nem fizettem és levelet akartam írni nekik. Sajnos ez el maradt.

Erre egy nap megyek haza és egy levél vár tőlük. Meglepő módon meg tudták szüntetni a tagságomat anélkül, hogy lenne tartozasom feléjük.

2016. dec. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!