Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Euró alapú számláról forint...

Quatermain kérdése:

Euró alapú számláról forint alapú (OTP) számlára utalás esetén átváltja-e a bank forintra a pénzt és ez nekem kerül-e valamibe illetve mennyivel számolja az eurót?

Figyelt kérdés
2016. okt. 18. 01:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Át fogja váltani a pénzt deviza vételi árfolyamon. A számla devizanemétől eltérő pénznemben érkező utalás jóváírásáért díjat számolhat fel a bank. Hogy pontosan mennyit, azt a bankszámla kondíciók között találod meg.
2016. okt. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Használd a Transferwise-t, azzal olcsóbb az ilyen jellegű utalás.
2016. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De nekem utalnak eurós számláról..én vagyok az OTP-s.
2016. okt. 18. 16:58
 4/5 anonim ***** válasza:

A hirdetmény szerint minden lakossági forintszámlára ez érvényes:


Bankon kívüli, a számla pénznemétől eltérő deviza átutalások

jóváírása - Kedvezményes díj* - EUR 100-ig díjmentes; EUR 100 fölött 2 EUR


*A díjkedvezményt, mentességet a Bank visszavonásig, de legkésőbb a KSH (Központi Statisztikai Hivatal) 2016. évi infláció közzétételét követő 2. hónap első napjáig biztosítja


[link]


Vagyis, 100 EUR alatt nem kell fizetned semmit, 100 EUR felett fix 2 EUR-t kell fizetned a jóváírásért.


Természetesen átváltják forintba, hiszen forintszámlád van. Az aznapi deviza vételi árfolyamon fogják váltani. Ezeket itt találod: [link]

2016. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2016. okt. 18. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!