Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megérné számomra felvenni a...

Megérné számomra felvenni a diákhitelt?

Figyelt kérdés

Bevallom, még nem olvastam utána a diákhitelnek, de tudom, hogy van szabad meg kötött felhasználású. Ha jövőre önköltségesre kerülök be, mindenképp a kötött felhasználásút venném fel, mert úgy tudom annak majdnem fele annyi a kamata.


Szóval én alapjáraton nagyon félek a hitelektől, az elkötelezettségektől, de szeretném így pár év csúszással elkezdeni az egyetemet (talán nappalin és valami cégnél próbálnék gyakornoki állást szerezni), a fő "problémám" pedig az, hogy teljesen magamat kellene eltartanom.

Mivel olyan szakot néztem ki, ahova nagyon magas a ponthatár államin, egyelőre úgy kalkulálok, hogy önköltségesre kerülnék be, ami egyenlő azzal, hogy "vagy eszek, vagy a tandíjat fizetem" :S diploma nélkül meg nem nagyon boldogulok. Úgyhogy most kicsit ráparáztam.


2016. okt. 23. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
És mi a kérdés? Ha iskolát akarsz végezni, de államira nem vagy elég, akkor marad a hitel. Messze nem egy viszafizethetetlen dolog, ha elkezdesz dolgozni. Azt kellene mérlegelni, hogy életképes szakot néztél-e ki (nem árt ezt is így a kérdéshez mellékelni) meg tényleg akarsz-e benne dolgozni, mert a semmire vagy egy kukás papírra kiszórni milliókat, na az ostobaság.
2016. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazad van. Kereskedelem és marketing szakot néztem ki, és van egy logisztika okj-m.
2016. okt. 23. 12:21
 3/3 anonim válasza:
Semmikepp ne vedd fel a hitelt, nyomorba fog donteni es halodik fogod fizetni. Menj kulfoldre dolgozz egy evet sporolj penzt es fogod tudni fizetni
2016. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!