Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » KATA-s egyéni vállalkozóként...

KATA-s egyéni vállalkozóként van valakinek tapasztalata lakáshitellel?

Figyelt kérdés
Ha nekem 4 éve van egy vállalkozásom átlag havi 4-500.000ft bevétellel, akkor milyen eséllyel adnának nekem lakáshitelt? Tudom, hogy a vállalkozókat nem igazán szeretik, mert az papíron bizonytalanabb bevétel (szvsz. ez nettó baromság, manapság sajnos bárki elveszítheti a munkáját bármikor). Illetve azt olvastam, hogy ha adnak is, akkor a bevétel 30-80%-át veszik csak figyelembe. K&H-nál vagyok egyébként, fogok érdeklődni a bankomnál is, remélhetőleg ez is pozitív irányba billenti majd a mérleget, hogy náluk venném fel, de kíváncsi lennék a Ti gyakorlati tapasztalataitokra.

2016. okt. 25. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Több bank elfogadja a KATA bevételt jövedelemnek, de eltérő módon veszik figyelembe.

A KH azzal a jövedelemmel számol, ami a NAV jövedelem igazoláson megjelenik, ez valamivel kevesebb, mint az árbevétel 60%-a.

2016. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Biztos én vagyok a buta, de a NAV igazoláson miért az árbevétel 60%-a lesz csak?

Gyakorlatilag az évi max 6M forintból 600.000 + 2x25.000Ft megy le, ez alig 10.8%-a a nettó árbevételnek, tehát az árbevételem majdnem 90%-a tiszta nyereség (ha mondjuk az éves max körüli a bevételem). Szellemi termékeket adok el, nincs semmi költségem ezen felül, ezért lettem KATA-s, mert nem tudok semmit elszámolni költségként.

2016. okt. 25. 21:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért 60, mert ez van a törvényben.

Érthető, hogy nem a teljes összeg, mert a katás csak bevételi nyilvántartást vezet, és nyilván vannak költségei is, ritka, hogy a teljes bevétele nála marad...

2016. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy a NAV 60%-ról ad igazolást, még mindig kedvezőbb, mint ahogy pl az ERSTE gondolkozik. Mivel a járulékok összessége kb a 6 órás minimálbérnek felel meg, ezért a KATA bevételt nem tekinti értékelhető jövedelemnek (8 órás minimálbér az alapfeltétel)

Ha belegondolsz, van ebben is logika, mivel egy Katás EV-nek még a minimálbéreseknél is kisebb lesz a nyugdíja, és táppénzt is kevesebbet kaphat, mint egy 8 órás minimálbéres.

2016. okt. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Így van, viszont ha valaki a futamidő végéig még nem éri a nyugdíj korhatárt, akkor szerintem irreleváns. Illetve nézhetnének bevétel-kiadás jellegű relációt, szerintem több értelme lenne. De hát ez nem kívánságműsor. :) Mindenesetre köszönöm!

Azt esetleg még nem tudja valamelyikőtök, hogy amelyik banknál (pl. K&H) az a feltétele egy jobb konstrukciónak, hogy nettó 250.000 bevétel legyen havonta, ott az egész háztartás bevételét nézik (főleg ha a feleségem lesz az adóstársam), vagy a hitel felvevőjének a keresetét? Mert így, ha 60%-ot néznek akkor csücskösen lesz meg a 250 nettó egyedül nekem.

2016. okt. 25. 22:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindent tudok a KH-ról (is), mivel hitelközvetítő vagyok.

Kockázati árazás van (K1-K6), a besorolás sok mindentől függ. Itt nem tudom megmondani adatok hiányában, hogy nálatok mi lesz a végeredmény, viszont az biztos, hogy 0,5% kamatkedvezmény csak akkor jár, ha minimum 100E Ft MUNKABÉR fog érkezni a KH-s folyószámlára, ami viszont KATA bevétel nem lehet, mert az nem munkabér.

Az sem mindegy, hogy támogatott, vagy piaci hitelt kérsz.

2016. okt. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Több bankban is sávos árazás van, pl a CIB-nél van 100E és 250E Ft jóváírás esetén kedvezmény, az Unicreditnél 120 és 300EFt esetén.

Neked nem biztos, hogy a KH lesz a nyerő, ha a nejednek nincs 100E Ft munkabére.

2016. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os: Köszönöm a segítséget, részleteiben akkor foglalkozom majd ezzel tényleg ha aktuális lesz. Egyelőre csak informálódom.


7-es: Hol írtam ilyet, hogy nincs a feleségem fizetése 100ezer forint? Bőven felette van. A kettőnk össz nettója biztos megvan 250-300 akkor is, ha nekem tényleg csak a 60%-át nézik, itt a kérdésem az volt, hogy kettőnkét nézik összesen a hitelfelvételnél (főleg, ha ő az adóstárs), vagy csak az enyémet?

2016. okt. 25. 23:22
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os és 7-es vagyok:) Nem írtad, hogy nincs 100E Ft fölött a nejed jövedelme, de azt sem, hogy igen. Csak egyszerű ténymegállapítás volt részemről az, hogy akkor van 0,5% kamatkedvezmény, ha ez a feltétel teljesül.

A kockázati besorolás megállapításánál adós és adóstárs együttes jövedelmét veszik figyelembe.

2016. okt. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tökéletes, köszönöm. :)
2016. okt. 26. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!