Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaptam egy levelet a bankomtól...

Kaptam egy levelet a bankomtól hogy egy hatósági átutalás sorban áll, a számlám mínuszban van ilyenkor minden ráérkező pénz levonnak?

Figyelt kérdés

Tehát,a számlámon -60.000 Forint van (kb.) amit pedig leakarnak majd vonni az 58 ezer Forint.

A kérdés az lenne hogy mivel mínuszban van a számla,így még a családi pótlékból is levonnak?Úgy tudom abból nem vonhatnak le.Hogy működik ez pontosan?A papírra az van írva hogy 11. hó 21-éig áll sorba a hatósági átutalás,legfeljebb a teljesítéséhez szükséges fedezet biztosításáig.


Valaki tudna valamit mondani nekem erről hogy ez hogyan is működik?

Előre is köszönöm!



2016. nov. 2. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagy vonalakban: A fizetési számláról mindent levonhatnak, kivéve 28500 forintot, mert azt a rendelkezésedre kell tartani. Nem számít, hogy családi pótlék, ugyanis a bankszámlapénz nincs felcímkézve. A 28500-at sok bank csak úgy adja ki, hogy bemész személyesen, és elkéred.
2016. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valóban le szokták vonni, és utána panaszt kell tenni, hogy visszakapd, aminek az átfutási ideje minimum 30 nap.

Valamiylen adótartozásod lehet, azokat szokták így, végrehajtó bevonása nélkül levonni.

Szja, kommunális adó, gépjárműadó esetleg?

2016. nov. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!