Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem volt pénzmozgás,...

Ha nem volt pénzmozgás, kötelesek vagyunk kifizetni a késedelmi kamatot?

Figyelt kérdés

Egy non profit szervezetről van szó.

Takarékbanknál vezetett folyószámlánkon nem volt terhelés, mínuszban van az egyenlegünk.

Mindenképp meg kell fizetnünk ezt a tartozást, ha bevételünk nem volt egyáltalán?

Köszönöm a választ előre is !


2016. nov. 3. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Szerinted kit erdekel, hogy nem volt beveteletek?


A szamlavezetes sincs ingyen, a tartozas raadasul mar regebb ota fennall (erted, a bank penzet hasznaljatok), igy aztan a teljes joggal kovetelik rajtatok a kamatokat. Adott esetben be is hajtja, de az nektek nagyon draga lesz, mert a behajtas koltsegeit is ratok terheli.

2016. nov. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy meg kell fizetni.

Az nem a pénzmozgáson múlik, hanem a másik fél joga megkapni.

2016. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm a kielégítő válaszokat!! 👍
2016. nov. 4. 12:12
 4/6 xswerdy ***** válasza:
Hallottam azért már olyat, hogy számlamegszűntetéskor elengedték a tartozást, ha az csak banki díjakból származott, és az összege nem volt jelentős. De ha a számlát majd még használni akarjátok, akkor persze nem fogják elengedni. De egy aktivan nem bankoló ügyféltől szívesen megszabadulnak, még egy kis veszteség leírása árán is.
2016. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves xswerdy nevű felhasználó !


Köszönöm kedves válaszodat! :)

Én is hallottam már olyat, hogy elengedik a kamatot mivel nem terhelte a számlát pénz,nem érkezett sem pályázat útján,se más helyről...ezért is tettem fel a kérdésemet, hogy biztosra menjek!

De kifizetjük mindenesetre, mivel az ügyintéző is ezt mondta, hogy letiltáss behajthatják az összeget+még egyéb kamatokat...

Egyébként nem akarjuk használni a továbbiakban, megszűntetni készülünk az egyesületet.

Üdv.!

2016. nov. 4. 18:27
 6/6 A kérdező kommentje:

letiltással*

-bocsánat, félreütöttem-

2016. nov. 4. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!