Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kártya reklamációval nektek...

Kártya reklamációval nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Ma lenyúltak 1000 eurót a számláról. Tiltottam a kártyám, de a pénz visszafizetést meg kell igényelni. Aki járt mát hasonlóan milyen tapasztalata volt, visszakapta az ellopott összeget?

#bankkártya.reklamáció
2016. nov. 4. 23:55
 1/8 xswerdy ***** válasza:

kártyás tranzakciókét jelent meg a terhelés, vagy átutalásként, vagy inkasszóként? Ha kártyás, akkor még mindig kérdés, hogy a bizonylat szerint a kártya jelen volt-e a tranzakciónál.


A legegyszerűbb, ha online vásárlásként jelent meg az ügylet, akkor chargeback-et kérsz a banktól. Ha elvileg ott volt a kártya, akkor azt valószínüleg lemásolták, az már nem olyan sima ügy. Ha átutalás, vagy inkasszó, akkor valószínüleg hamis bizonylatot mutattak be.


Először beszélj a bankkal, hogy mi is volt, de ez alapvetően rendőrségi ügy.

2016. nov. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
online tranzakció volt, a kártya mindvégig nálam volt. SKRILL LTD ez valami pénz utalásos oldal
2016. nov. 6. 15:22
 3/8 xswerdy ***** válasza:
jelezd a bankodnak, hogy ez nem valós tranzakció, és vissza kell kapnod a pénzt.
2016. nov. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
már jeleztem, de nem mondák hogy biztosan visszakapom csak hogy kivizsgálják az ügyet
2016. nov. 8. 12:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Melyik banknál vagy?
2016. dec. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
cibnél
2016. dec. 16. 00:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem van CIB-es ismerősöm, akinek lenyúltak ugyanígy pénzt a kártyájával, szinte indigóval ugyanez volt a sztori. Ő visszakaptam. Elég hamar és gördülékenyen ment!
2016. dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ, ez kicsit megnyugtató! nem tudod esetleg, hogy mennyi idő volt kb amíg lezajlott az egész vizsgálat?
2016. dec. 18. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!