Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házat akarok venni Sárváron....

Házat akarok venni Sárváron. Albérletben vagyok 60 plusz rezsi.5 hónapja dolgozok a bejelentett munkahelyemen. Hogy tudnék a legkönnyebben hitelhez jutni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy van hogy a ház pl a bank nevére kerül. Nekem saját vagyonom nincs. Se autó se semmi.110 netto+18 ezer béren kívüli juttatást kapok. Erste bank 24F 8 millióra lenne szükségem,

2016. nov. 6. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Így sehogy, mert vagy plusz ingatlan fedezetre van szükség (ez lehet a szüleidé is), vagy megfelelő összegű önerőre, mivel a bankok nem hitelezhetik 100%-osan az ingatlan vételárát.

Amikor a "bank nevére kerül az ingatlan" azt hívják lízingnek, de ahhoz is kell minimum 20% önerő.

2016. nov. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. nov. 6. 09:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

- Nincs önerőd

- Nincs elég munkaviszonyod

- Nincs elég béred


Sárváron egy 8 milliós ingatlant pedig a legtöbb bank el sem fogad fedezetnek, mert piacképtelen.

2016. nov. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

"Sárváron egy 8 milliós ingatlant pedig a legtöbb bank el sem fogad fedezetnek, mert piacképtelen."


Ez komoly? Ezzel most megleptél... Bocs, nem kötözködés, hanem kíváncsiság: ez hogy lehet? Én azt hittem, Sárvár egy "menő" hely... Mitől piacképtelen egy 8 milliós ingatlan Sárváron? Köszi, ha válaszolsz :-)

Bocs, kérdező, de szerintem ez is hozzátartozik a kérdés "profiljához" :-)

2016. nov. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


Azért, mert 8 lepedőért Sárváron (ami amúgy annyira azért nem menő... "menő" Sopron a környéken) ilyen düledező melléképületeket kapni:

[link]


A bankok olyan ingatlanokat hiteleznek, amiket adott esetben el tudnak árverezni. A vidéki törpeházak az isten háta mögött összkomfort nélkül nem épp ilyenek...


Bp-en vagy Sopronban bármikor meghiteleznek neked egy 50 nm-es lakást - csak ott nem 8 millió hanem 16-24 egy ilyen...

2016. nov. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as, Sárváron egy 8M Ft-os ingatlan simán jó fedezetnek a legtöbb bankban, de az természetes igény a bankok részéről, hogy ne düledező félvályog ingatlan legyen. A később belinkelt ház is hitelképes.
2016. nov. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2016. nov. 13. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!