Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A végrehajtás (személyi...

A végrehajtás (személyi kölcsönre és hitelkártyára) elévül 5 év után? Vagy újrakezdődik? Nincsen semmi ingatlan a nevemen. Mit tudnak tenni, ha több hitelem is van?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
bizonyos végrehajtások elévülhetnek 5 év elteltével, csak akkor arra kell vigyázni, hogy ne vegyél át még véletlenül sem semmilyen ajánlott vagy tértivevényes levelet, vissza kell küldeni címzett ismeretlen címszóval. és persze 5 évig ne legyen se bejelentett munkahelyed, se vagyontárgyad.
2010. ápr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Avval,hogy az illető nem veszi át a tértivevényes leveleket,attól még ő neki lett címezve.A bankoknak ha át veszi ha nem,le lesz rögzítve,hogy ők küldtek.evvel már jogosan mennek a bírósághoz,hogy nem érvelhet a adós,hogy őt bizony nem értesítették.

Az elévülési idő általában 5 év.De csak akkor évül el,ha az 5 év alatt egyszer sem írnak felszólító levelet,figyelmeztetést,vagy nem telefonálnak.itt megjegyzem,hogyha rendszeresen írnak leveleket,de nem veszed át attól még ők folyamatosan tájékoztatnak,figyelmeztetnek így nem évül az ügyed..

Minden egyes új értesítésnél az ottani naptól számít újra az 5 év..Addig is ketyeg az időd,és nő a tartozás összege is.

Mivel nincs semmi a neveden,így a bíróságon fizetés letiltást követelhetnek ,és meg is kapják ha jogos a követelésük..Akkor addig nő a késedelmi kamatod + a hitel tartozásod amíg nem tudják elkezdeni levonni.Ha 5 évig nincs bejelentett állásod akkor 5 évig nő az összeg.Előbb-utóbb úgyis elmész rendesen dolgozni,és onnantól kezdve bírói határozattal vonják is a pénzedből..

Egyébként mire gondoltál? Hogy felveszel több hitelt,és nem kell vissza fizetned?

Inkább kérj részlet fizetési kérelmet,és ha másképp nem de kevesebb összeggel fizesd vissza.te fogsz rosszabbul járni..

Csak megjegyzem..A tesóm 5 éves elévülési ideje már lassan 10 éve tart,és most vonják le tőle..A fizetésének a felét zárolják rögtön..Most morog ,de nem tud semmit sem tenni...

2010. ápr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont, hiába nem veszed át a leveleket az idő ketyeg.

De a BAR lista sosem évül el.

2010. ápr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az mindenképpen igaz, hogy jobb, ha most fizetsz, nehogy csapdába kerülj. nekem is volt egy ügyem, nem vettem át a leveleket, erre véletlenül az egyiket átvettem


mondta is aztán a végrehajtó, jó nagy hülye vagyok, 4 hónappal később elévült volna az ügy, mert lejárt volna az 5 év, hogy azt sem tudták hol vagyok. de mivel átvettem a levelet, onnan újra számolják az 5 évet. úgyhogy az 5 év az azért létezik.

2010. ápr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel postán dolgozok, csak tudjátok.

A tértivevényes levelet kell aláiratni az ügyféllel.

A sima ajánlott levelet a postaládába lehet kézbesíteni.

Akár alá van írva, akár nem, az kézbesítettnek számít, ha a címzettnek zárható postaládája van.

2010. ápr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez igaz, hogy kézbesítettnek számít az ajánlott levél, de a fizetési felszólításokat tértivevényesen szokták küldeni, nekem legalábbis úgy küldték, és ha 5 évig úgy megy vissza, hogy címzett ismeretlen, akkor 5 év után elévül a behajtás.
2010. ápr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT MINDENKINEK!VISSZA AKAROM FIZETNI,DE SAJNOS NEM TUDOM MIBŐL, MIVEL MOST IS VONNAK A BARÁTNŐM KEZESSÉGÉRE 33%-OT A FIZIMBŐL,MIVEL ELMENTEM KEZESNEK ÉS MOST ELŐSZÖR AZ ÖVÉT VONJÁK,AMIBŐL PERSZE NEM FOGOK SEMMIT SEM LÁTNI MAJD.
2010. ápr. 29. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!