Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Drágának találod a jelzálog...

Drágának találod a jelzálog törlesztésed?

Figyelt kérdés
Két évente érdemes átnézni a piacot és kiváltani, sokat tudsz spórolni rajta, akár havi 10 ezret is.
2010. ápr. 28. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ja a szerződésmódosításra meg kifizetsz 50.000 Ft-t.
2010. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én drágának találom, fizettem havi 30at, most 60at. államilag támogatott lakáshitel

ki tudnám váltani, szabadfelhasználású jelzálogra, de új szerződés, új bank, kevésbé véd a törvény új hitelnél, hiába fizetnék havi 15-el kevesebbet.

és a plusz ktgek. végtörlesztés a régi bank felé, közjegyzői díj, értékbecslés, tul. lap, folyósítási jutalék az új bank felé....

2010. ápr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kell hitelt felvenni. Egyáltalán. Pont.
2010. ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem tudom, aki nem vesz fel hitelt, az is fizet valamit, akkor albérletre, nem? ingyen nem lakhatsz sehol, hacsak nem vagy olyan szerencsés, hogy a feneked alá raktak egyet, vagy korán örököltél.

és még mindig jobb a hitelt fizetni, saját lakásra, mint albérletre, ami sosem lesz a tiéd, és tulajokhoz kell alkalmazkodni.

2010. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Olyan szerencsés vagyok, hogy nekem lakás az pont volt. De most sincs sok minden, amit szeretnék. Pl. kocsi is hiába van, ha egyszer nincs pénzem benzinre.

Most ha felelőtlen lennék, akkor felvehetnék hitelt, hogy aztán majd pár év múlva a fejemet fogjam, mikor raknak ki a lakásomból. Mert ha egyszer most sincs pénzem arra, hogy normálisan megéljek, akkor miből lenne akkor, ha még havi uzsorakamatot is kellene fizetnem a banknak?

Amennyi van annyi van, annyi van, aztán kész. Ez az én életfilozófiám. Vagy túlélőfilozófiám.

2010. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hát ezaz. ha lakás van, már nem muszály hitel. csakhogy lakást nem nagyon tudsz másra venni, mert az nincs pár százezer forintért, amit össze tudnál spórolni, mint mondjuk egy autóra.

akkor miért kell fújni mindenkire akinek hitele van?????? lakás kell, amiben lakjál nem?????? autó meg nem muszály.

2010. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van, hogy az nagyobb szükséglet, de én azt is meggondolnám, ha csak banki hitelre tudnék szerezni. Pláne most, a világválság közepén. És ha elveszted a munkád, akkor mi lesz? Bukod a lakást is, meg rossz esetben még a fizetésedet is tiltják jópár évig, mert a lakásmaffiának áron alul elárverezett lakásod még a tartozást se fedezi. Az meg a kutyát nem érdekli, hogy nem tudsz fizetni.


Az meg nem igaz, hogy leszólok bárkit is, én csak elmondom, hogy én hogy csinálnám. Egy saját lakásnak is van akkora rezsije, mint egy albérletnek, akkor én már minimum megvárnám albérletben, hogy vége legyen ennek a máról holnapra élő nyomorkorszaknak, vagy haveroktól, rokonoktól próbálnék hitelt szerezni, de nem bankoktól. Én nem leszek földönfutó csöves azért, mert a főnök holnaptól azt gondolja, hogy én húzzak el a 'csába.


De mindenki azt csinál, amit akar.

2010. ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

és az, aki nem most vesz fel hitelt, hanem 5 vagy 10 éve fizeti, mint én?? 30-ról 60-ra ment a törlesztés, ami egy albérlet ára, de viszont még rájön a rezsi is, pénzem nem is marad nekem sem.

lakni kell valahol. tehát muszály fizetnem, ha törik ha szakad. nekem ez jutott az életben. lakáshitel...

2010. ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt még megértem, érted. Végülis túl nagyot nem bukhatsz azzal, hogyha azelőtt se volt lakásod, akkor nagyjából annyi a bukó, hogy azután se lesz, ha nem tudod fizetni a részleteket.


Nekem viszont 10 éve is volt már lakásom, és ebből a felállásból már akkor is ez volt a hozzáállásom. Talán ennek köszönhetem, hogy még ma is van. Igaz, akkoriban még benzinre is tellett :>

Az egyetlen hitel amit felvettem, az a diákhitel, de még az is durván uzsora (pl. ha csak annyit törlesztesz amennyi elő van írva, akkor évente 100ezerrel nő).


Szóval ha valaki még úgy-ahogy meg tud lenni, én azt mondom, a legjobb, ha mindenféle banktól távoltartja magát ebben az életben.

2010. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kérdés kiírójának véleményét csak annyiban osztom, hogy valóban érdemes tájékozódni annak, aki hitelt törleszt, de az a marketing ízű megjegyzés már egyáltalán nem igaz, hogy mindenkinek érdemes a hitelét kiváltani, sőt! A többség sajnos egyáltalán nem járna ezzel jól de még az se biztos, hogy egyáltalán kiváltható a hitele. A legtöbb ingatlan túl van hitelezve, nem kedvező a CHF hiteleseknél az árfolyam, magasak a kiváltás költségei, a legtöbb banknál magasabb a kamat, mint 2 éve, a támogatott hiteleket pedig csak kockázattal lehetne kiváltani, ezért azt nem ajánlom, főleg mert a jegybanki alapkamat csökkenő tendenciát mutat, tehát a forint hitelek kamatánál is csökkenés várható.


egy hiteltanácsadó

2010. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!