Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Áthidaló kölcsön feltételeit...

Áthidaló kölcsön feltételeit lefordítaná nekem valaki érthető nyelvre? Lent bemásolom.

Figyelt kérdés

A lakáscélú kölcsön első, nem akciós törlesztőrészletének és a háztartás

akkori (a lakáscélú kölcsön igénylésekor figyelembe vett) jövedelmének

hányadosa, vagy az áthidaló kölcsön folyósítására vonatkozó

hitelszerződés igénybeadásának időpontjában fizetendő törlesztőrészlet

és a háztartás jelenlegi jövedelmének hányadosa nem haladja meg a

40%-ot.


Az áthidaló kölcsön igénybeadásának hónapjában a lakáscélú kölcsön

törlesztőrészletének és a háztartás nettó havi jövedelmének a

hányadosa legalább 25 %-kal meghaladja a lakáscélú kölcsön első, nem

akciós törlesztőrészletének és a háztartás akkori nettó havi

jövedelmének a hányadosát .


2010. ápr. 29. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Így kiragadva a szövegkörnyezetből, fogalmam sincs, hogy mit akar a hányadosokkal. :((

Sajnálom.

2010. máj. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én sem tudom ez honnan van kiollózva és mire gondolhatnak, de tudom mi az áthidaló hitel lényege.

Áthidaló hitelnél van egy ingatlanod, amit nem tudsz vagy akarsz egyelőre eladni, de már kinéztél egy új ingatlant, amit szeretnél megvenni. A bank úgy ad lakáscélú hitelt, hogy önerőnek tekinti a meglévőt és ad 2 évet rá, hogy eladd az ingatlanod. a meglévő ingatlanodra jelzálogot laknak és ha jó bankot választasz, akkor nem kell törlesztőt fizetned az erre az ingatlanra adott hitelre, hanem majd egy összegben fogod visszafizetni az áthidaló hitelt, ha eladtad az ingatlanod. Remélem erre voltál kíváncsi és érthetően írtam le a folyamatot :)

2010. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem erre voltam sajnos kíváncsi. A baj az , hogy nem bírjuk fizetni, úgy megnőtt a lakástörlesztőnk. Úgy néz ki, hogy más lehetőségünk nincs, csak az áthidaló kölcsön, hogy az állam két évig "besegít" a törlesztésbe. A feltételeket itt találtam meg, és csak a fent bemásolt két rész nem tiszta:

[link]

2010. máj. 4. 16:59
 4/4 A kérdező kommentje:
Ránk az a rész vonatkozik, ahol a fizetési nehézségekre, illetve jövedelem csökkenésre adja a segítséget.
2010. máj. 4. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!