Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felmondott (banki) személyi...

Felmondott (banki) személyi kölcsön, hitelkártya és A-hitel (kezes és fedezet nélküli) esetén szerintetek tényleg megteheti a pénzintézet behajtócége, hogy az adós munkabérét 100%-ban tiltja, amíg a tartozás meg szűnik?

Figyelt kérdés
A tartozást 1 összegben lehetne már csak megfizetni, de mivel a késedelem miatt khr-re kerültem, nem tudok adósságrendező hitelt felvenni (és ha bank lennék, én sem adnék magamnak, hiszen "rossz " adós voltam). Ingatlanom nincs, de a tartozást elismerem és meg kívánom fizetni. Mi a véleményetek?
2010. ápr. 29. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mostanában valamiért a bankok a teljes összeget zárolják.

Nem tudom,hogy jött valami új törvény ami alapján ezt megtehetik vagy csak valaki gondolt egyet..De régebben (pár éve) az átutalt pénzösszegnek maximum a 30%-át vonhatták le egyből..Bizonyos összeget meg kellett hagyni a mindennapi szükségletekre..

Ha zárolták a teljes számládat annyit tehetsz,hogy bemész,és kérdőre vonod őket.A törvény elő írja,hogy jogod van megtudni,hogy mi alapján döntöttek így vagyis kézzel fogható iratot kell nekik mutatni.

Ha nem tudnak semmivel sem érvelni,akkor szerintem nem volt jogos a 100%-os letiltás..Ha viszont van ilyen törvény,vagy megtehetik,mert benne van a szabályzatban akkor nem tudsz semmit sem tenni,csak annyit,hogy minél előbb rendezed a tartozásodat..

2010. ápr. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen: a szlámat már zárolták, de a munkaadóm még nem kapott konkrét letiltást, így az egyik munkatársam szlájára utaltattam a fizut: senkim nincs, már mindenki meghalt, csak anyukám, de ő nem melózik, beteg, szóval abból élünk, amit én keresek. A bank behajtócégének ügyvédje mondta, hogy ne várjam a letiltást az 50%-ról, mert 100%-t is tilthatnak vmi törvénymódosítás óta. A követelésük mondjuk jogos, el is ismerem, bár arról még nem láttam papírt, h 2 hónap alatt hogyan lett a kb. 400 ezerből 1,2 millió, mert az ügyvéd azt mondta, most köbö itt tartok. Létezik még adósok börtöne? :) Jobb lenne leülni, mint éhen halni.
2010. ápr. 29. 15:07
 3/13 anonim ***** válasza:

Adósok börtöne nincs,így csak fizetni fogsz tudni.

Akkor ezek szerint törvény módosítás történt,és jogos a 100%-os bérlevonás..Nem akarlak elkeseríteni,de nem biztos,hogy jó döntés volt a kollégád számlájára küldeni a pénzt.A bankok tudják,hogy van bejelentett munkaviszonyod így van rendszeres jövedelem utalásod.Ha semmi pénzt nem tudnak zárolni a munkaadódon keresztül jönnek a letiltással.Ha ezt is kijátszod megy az ügy a bíróságra,és akár csalásért is megbüntethetnek(de gondolom az ügyvéd elmondta neked,hogy mit tehetsz)

Az is igaz lehet,hogy ilyen rövid idő alatt megnőtt a tartozás összege,mert neked már ketyeg az órád.Vagyis nem csak a fennálló tartozásod van hanem a napi késedelmi kamat is hozzáment..2 hónapos nem fizetésnél 60 napi késedelmi kamat van+ havi elszámolások díja+ további kamatok..

2010. ápr. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Már hogy lenne jogos a 100%-os letiltás?????????

Nézz utána,mert ilyet nem tehetnek!!!!!!!!!!!!

2010. ápr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez azért megnyugtató.
2010. ápr. 30. 06:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,hogy a béred max. 50%-ig vonhatlak le, de 33 % a törvény szerint,ha 1 hiteled van. 100%-ot nem zárolhat,mivel a megélhetésed biztosítani kell, járj utána szerintem valami jogásznál is.
2010. ápr. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A zárolás és a letiltás nem ugyanaz.A bank zárolhatja a számládat és akkor valóban 100%-ig odavan a fizud de ez nem letiltásnak számít. Letiltani a munkáltatón keresztül fog ha lesz hozzá bírósági papírja.Akkor már a fizetésed eleve úgy fogják utalni,hogy már le lesz vonva a bank része.Több ismerősöm ezt a zárolás dolgot úgy oldotta meg,hogy másik bankban nyitottak bankszámlát és oda utaltatták a fizetést.Valamiből enni kell!
2010. ápr. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az Otp,amint rájött a fizu nekem is levonta mindjárt a részét. Személyi kölcsön,jelzálog,hitelkeret...szóval 3 hónapig nem kaptam semmit,párom fizetéséből éltünk. Aztán meguntam és nyitottam máshol számlát.:)

Egyébként pedig ma beszéltem a munkáltatómmal és az új törvény szerint a fizetésedet csak akkor tilthatják,ha van bírósági végzés vagy pedig ha te aláírod,hogy meghatalmazod őket erre,hogy vonhassák a fizetésedet!!!

Ja és azt is elmondták,hogy csak bizonyos százalékig... Tehát max 50% 2 hitel...a többihez nem nyúlhatnak!!!

2010. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettetek! Szép napot mindenkinek
2010. máj. 3. 07:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Beszélj a bankal, hogy fizetni akarsz de kisebb összeggel mert ezt nem bírod anyagilag,szerintem abba belemennek.Egy próbát megér.
2010. dec. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!