Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi pénzt lehet felvenni...

Mennyi pénzt lehet felvenni ATM-ből ingyen?

Figyelt kérdés

Havi kétszeri felvétel, 150 000 Ft-ig ingyenes, ezt tudom. De ez azt jelenti, hogy havonta 2 x 150 000 Ft ingyenes (magyarán havi 300 000 Ft maximum), vagy, hogy 150 000 Ft-ot legfeljebb 2 részletben vehetek fel? (pl.: 1 x 100 000 + 1 x 50 000)

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. nov. 17. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Összesen 150 ezer, maximum két részletben.
2016. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És csak akkor ingyenes, ha meg is igényeled!
2016. nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Igen, ezt pl a K&H-nál a netbankban külön be kell kapcsolni, erre az ügyintéző felhívta a figyelmem. Alapból nem jár. Mocsok szemét a magyar bankrendszer.
2016. nov. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a bankrendszer a szemét, hanem a jogszabály az érdekes. A jogszabály írja elő, hogy neked nyilatkoznod kell, és ennek az az oka, hogy egyszerre csak egy banknál veheted igénybe a díjmentességet, és ilyenkor arról nyilatkozol első sorban, hogy máshol nem veszed igénybe. Ez a rendszer így összességében tényleg hülyeség, de nem a bankok tehetnek róla. Régen voltak díjmentes készpénzfelvételt biztosító csomagok, ma már lényegében csak a jogszabályi díjmentességet biztosítják mindenhol, nyilván kellett ez a baromság a bankoknak is, mint púp a hátukra.
2016. nov. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Ne haragudj, de nem tudom sajnálni a bankokat. Bőven nyereségesek így is. Valóban a jogszabályi kötelezettségek miatt van ez, nem ők találták ki, viszont szerintem bőven beleférne, hogy átvegyék ezeknek a költségét az ügyfelektől.

Mondom ezt úgy, hogy angliában éltem 6 évet és ott nem volt se havidíj, se éves kártyahasználati díj, tranzakciós díj, készpénzfelvét ingyenes bármelyik automatából bármilyen mennyiségben, meg ilyen-olyan jogcímen 100-200 forintok sem tűntek el a számlámról. Egy dolognak volt költsége, ha hazajöttem és itthon vettem fel pénzt, annak volt egy egyszeri "tengeren túli" díja és ennyi. Amióta meg itthon vagyok csak pislogok, hogy a lakossági és a vállalkozói számlám között sem ingyenes a tranzakció, a vállalkozói számlámnál azt hittem sírva fakadok a nevetéstől, amikor közölték, hogy 5000 mínuszból indul, mert ez nekik biztosíték, úgyhogy fizessek be 5000-et...de ne is annyit, hanem 5300-at, mert vállalkozói számlára nem ingyenes a készpénz befizetés.

Szóval ne mondd nekem, hogy nem a bankrendszer a pofátlan tényező ebben a képletben. :) Valóban hoznak rájuk nézve terhelő jogszabályokat, de ők széttárják a karjukat és az ügyfélre tolnak mindent.

2016. nov. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

# 5


A bankrendszer pofátlan, ez igaz. De miért is? Emelik az egekbe az adókat, és növelik a kötelezettségeket. Hitelesen megmentésekor is egy csomó költséget a bankok nyeltek be, és nem ez az egyetlen példa.


Egyrészt ez alapból növeli a díjakat. A vállalkozói számla díjai meg extra magasak, mivel a lakosságot már nem merik, illetve nem is szabad annyira terhelni.


Másrészt a sok bank elleni merénylet azért elkezdte megtizedelni a bankokat. Nincs már akkora verseny a piacon, mikor lassan minden hónapra jut egy bejelentés, hogy xy bank kivonul. Minél kisebb a verseny, annál több dolgot tehet meg az ügyfelekkel egy bank.


Magyarországon direkt bankellenes politika van. És akkor néz mindenki, hogy miért ilyen szar bankolni itthon.

2016. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt kellene megérteni, hogy a bank nem jótékonysági intézmény és nem nonprofit szervezet, a management a profitból él.

Ha az állam megsarcolja őket, azt át fogják hárítani a fogyasztókra. Ezzel az erővel a pékek meg a hentesek is szemetek, mert a növekvő üzemanyagárak miatti kiesést beépítik a termék árába, azaz a fogyasztóval fizettetik meg.


Az nem jó megközelítés, hogy "örüljenek, hogy kezelhetik a pénzemet", mert az ügyfél nem szívességet tesz, hanem szolgáltatást vesz igénybe, aminek ára van. Bank nélkül elég nehéz lenne három perc alatt pénzt eljuttatni az ország egyik végéből a másikba, ehhez összetett háttérrendszereket kell működtetni, aminek a fenntartása pénzbe kerül.

2016. dec. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!