Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha visszaélnek egy bankkártyáv...

Ha visszaélnek egy bankkártyával, ki fizet kártérítést az ügyfélnek?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy csalók hozzájutnak a kártya adatokhoz az ügyfél önhibáján kívül és online fizetnek vele. Ilyenkor ugyebár az ügyfelet kártalanítja a bank. Arra vagyok kíváncsi, hogy konkrétan ki fizet ilyenkor? A bank lenyeli veszteségként, vagy van erre biztosításuk? Esetleg a kártyatársaság fizet?

2016. nov. 19. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
A bank abban az esetben fizet, ha tiltottad a kártyát. Illetve onnantól. Ez az elv. Ha viszaéltek a kártyáddal, mondjuk másolták, akkor a bank téríti vissza az összeget, ha úgy dönt. (azt nem tudom, hogy a kártyatársasággal elszámolnak-e valahogy)
2016. nov. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez így nem teljesen igaz, mert nekem a tiltás előtti kárt is megtérítették, mivel a kártyám megvolt, nem vesztettem el.

Meg pont az érdekelt volna, hogy ki fizet végső soron.

2016. nov. 24. 10:00
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
És az miért érdekes, hogy végső soron ki fizet? Egyébként méltányosságból fizették ki a te esetedben, mert nyilván egyértelmű volt az, hogy lemásolták a kártyád adatait.
2016. nov. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért nem csak méltányosságból fizettek, eléggé utánajártam ennek.

Azt meg hagy ne indokoljam, hogy miért érdekel... Ha nem tudod a választ, nem kell hozzászólni.

2016. nov. 24. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!