Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank miért nem kultiválja,...

A bank miért nem kultiválja, ha egy rokonommal közösen használjuk a bankszámlámat?

Figyelt kérdés
Az rokonom jövedelme is az én számlámra érkezik, hogy ne kelljen feleslegesen fenntartanunk 2db banszámlát. A banknál már többször is megjegyezték, hogy ajánlják a rokonnak, hogy mielőbb nyisson külön számlát mert ez így nem szabályos. Milyen törvényt is sért ez pontosan? Mert azt már nem szokták említeni..

2016. nov. 25. 03:50
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Nincs rendekezési jogosultsàga a saját pénze felett. Majd ha összekaptok, vagy te nem tudsz betegség, akármi miatt intézkedni, neadjisten meghalsz és az ő pont számlán levő fizuja a hagyatékod része lesz, rájön, hogy nem kellett volna...
2016. nov. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, de ezt ő vállalta amikor a bankszámlámra kérette a pénzét.. A banknak ehhez semmi köze szerintem.
2016. nov. 25. 06:24
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze megértem, hogy jól jönne nekik a minél több ügyfél, de szerintem akkor sincs joguk beleszólni. Ez közös megegyezésünk a rokonommal. Ja, és ha törvénytelen lenne, akkor nyílván nem engedték volna elejétől fogva sem...
2016. nov. 25. 06:38
 4/10 A kérdező kommentje:

"Majd ha összekaptok, vagy te nem tudsz betegség, akármi miatt intézkedni, neadjisten meghalsz és az ő pont számlán levő fizuja a hagyatékod része lesz, rájön, hogy nem kellett volna..."


Amúgy bocs, hogy ezt írom, de a bankok általában magasról tojnak az ilyen dolgokra amiket felsoroltál, mivel nem az ő felelőségük.


Én személy szerint profit féltést látok a dolog mögött leginkább.

2016. nov. 25. 06:45
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Ja hogy te eldontotted hogy profitfeltes.


Akkor minek kerdezel?


Abszolut hulyeseg igy csinalni, de ti tudjatok.

2016. nov. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Abszolut hulyeseg igy csinalni, de ti tudjatok."


Mert szerinted mi ért hülyeség? Dupla kártyadíjat + dupla kezelési költséget fizetni, szerintem az a hülyeség.

2016. nov. 25. 07:32
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Persze, biztos a Ti párszáz/párezer forintotokra van rászorulva a bank, ezért próbál rábeszélni. Ha elesnek egy ezer forintos számlavezetési díjtól, összeül a hétfői válságstáb, sőt, zuhanni kezdenek a részvények.

Gondolkozz már ember!

Közös lónak mindig túrós a háta, még ha jóban vagytok is. Aztán egy nap összevesztek, kezdődik a pereskedés, ami felesleges munkát csinál a bank jogászainak, így érthető, hogy nem akarnak ilyen macerába belemenni.

Komolyan, ma már van 300 forintos bankszámla is. Ezen spórolni már tényleg a fillérba*zás netovábbja...

2016. nov. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért nem szabályos mert az ő jövedelmét te kapod meg.
2016. nov. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

"Mert szerinted mi ért hülyeség? Dupla kártyadíjat + dupla kezelési költséget fizetni"


Attól, hogy a rokonod nyit egy számlát, nem kötelező kártyát is igényelnie... tulajdonképpen a kártyadíj a drága...


És miért nem szabályos? Idézet az OTP honlapjáról:


"Annak érdekében, hogy bankunkat ne használhassák fel pénzmosásra és terrorizmus finanszírozására, mindent megteszünk azért, hogy MEGÁLLAPÍTSUK A BANK SZOLGÁLTATÁSAIT IGÉNYBE VEVŐK VALÓDI KILÉTÉT, és az OTP Bank nem teljesíti az olyan ügyfél megbízásait, aki nem bizonyítja a törvényi előírásoknak megfelelően személyazonosságát."


De pl. aggályos lehet ez abban az esetben is, ha mondjuk Neked van egy hiteled, amit nem fizetsz, és lezárják/inkasszózzák a bankszámládat - ekkor a rokon sem fér hozzá. Az igazság az, hogy olyan esetben is szokták ezt alkalmazni, ha az illető (rokon) tartozik és éls nem akarja, hogy az Ő számláját tiltsák - ekkor "átirányítja" a jövedelmét más számlájára - ami megint csak nem szabályos, ugyebár.

2016. nov. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szabályos vagy sem, sokan alkalmazzák. Egyébként nekem az ügyintéző egyszer azt mondta, azért nem teljesen tiszta ez a helyzet, mert ilyen esetben az az illető, aki az én számlámra kapja a fizetését, elveszti a rendelkezését a pénze felett.


Nálunk is most egy olyan helyzet van, hogy nekem van teljes állásom, rendes fizetésem, viszont barátnőmnek csak diákmunkája van, változó keresettel. A saját nevemre tök jól tudtam nyitni 0 forintos számlacsomagot (mivel jövedelemfüggő), de a barátnőm nevére nem nyitunk, mert csak vinné a pénzt feleslegesen, nincs elég jövedelme az ingyenességhez. Ráadásul a bank olyan jófej, hogy társtulajdonos sem lehet ennél a típusú számlacsomagnál. Tehát nincs mit tenni, jön a fizetése az én számlámra, van társkártyája, és használjuk közösen a számlát.


Apropó, társkártya. Mégis csak fel van készülve a bank ilyesmi esetekre, hiszen a társkártya bárkinek a nevére szólhat.

2016. nov. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!