Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik megtakaritasi format...

Melyik megtakaritasi format erdemes ma valasztani?

Figyelt kérdés
Van egy keves megtakaritasom (1 millio Ft alatt) es kb. Havi 20-30 ezer Ft-ot tudok felretenni. Melyik megtakarirasi format erdemes valasztani? Sajnos eleg kezdo vagyok a temaban. Allampapir? Ahogy nezegettem max 2-3%-ot adnak ra... akkor inkabb itthon tartom a penzem. Banki megtakaritasok szinten ugyanez. Lakaskassza? Fundamenta vagy OTP? (Most otp-nel van a folyoszamlam) Oke, hogy berakok havi 20 ezret, de mit kezdjek a jelenlegi megtakaritasommal? Szoval ebben tudnatok segiteni?

2016. nov. 27. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ahogy nezegettem max 2-3%-ot adnak ra... akkor inkabb itthon tartom a penzem." Ebben az esetben tartsd otthon, kockázatmentesen ennél nagyobb hozamot nem fogsz tudni elérni, akár hova is rakod.

Lakáskassza: Minél rövidebb időre érdemes kötni, mivel kamat gyakorlatilag nincs rá (a kamat kb kiüti a számlavezetési díjat), csak a 30%os állami támogatás az adott évben befizetett pénz után. Mivel a támogatás így gyakorlatilag nem függ attól, hogy mennyi pénzed van már bent, a teljes összegre vetített éves hozam 4 éves futamidőnél kb 7-8%, míg 8 éves futamidőnél már csak 3-4%. Tehát ez jóval az átlagos megtakarítási termékek felett tud hozni, ha rövid időre kötöd. A hátránya az, hogy csak lakáscélra tudod elkölteni, és ha rövid időre kötöd, akkor nem lesz benne sok pénz. (Max havi 20 ezret érdemes berakni, többért nem jár állami támogatás.) előnye az, hogy általában akciós hitelt lehet felvenni a végén ( ha ez számít).

2016. nov. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi. Meg arra gondoltam, hogy lehetne 2 lakaskasszat nyitni. Az egyikre menne a havi megtakaritas, a masikra folyamatosan a jelenlegi megtakaritasombol tennek. Ennek igy lenne ertelme?
2016. nov. 27. 19:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Lakáskasszázni akkor van értelme, ha 4 év múlva értelmesen el tudod valami lakáscélra költeni.


Hiába 2-3% az állampapír, zéró kockázattal ennél jobb nincs. Az Államkincstárnál vegyed, ott nincs költség. Van inflációkövető állampapír. Mivel nőni fog az infláció,bánnak a kamatai is nőni fognak. Persze reálkamatban ez ugyanannyi, de lehet örülni a nagyobb számoknak.

2016. nov. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha az állampapírnál izmosabb hozamot szeretnél, akkor fektesd valami közepes kockázatú alapba. Ha előre tudod, hogy rövid időn belül nem lesz rá szükséged, akkor lehet akár jelentősebb kockázatot is vállalni, így több hozam várható.
2016. nov. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!