Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen megtakarítási formát...

Milyen megtakarítási formát tudtok ajánlani egy kezdőnek? Fiatal vagyok, másfél éve dolgozom. Nem vagyok járatos ebben a témában.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék kezdeni valamit a megtakarított pénzemmel, kb. 1 millió Ft-ról van szó. A bankomnál kössem le megtakarítási számlán? Vagy milyen lehetőségek vannak még?


Előre is köszönöm a segítséget!


26/n


2013. máj. 30. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Bankodban kérd meg, hogy mondják el a lehetőségeket. Nekem az ING-ben van szerződésem, és felvázoltak minden lehetőséget, ők nyilván jobban értenek hozzá, mint itt bárki más.
2013. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy csak olyan emberrel ülj le tárgyalni, aki komolyan vehető a témában. Nekem is lenne pár jó ötletem és az oldalon még biztos sokaknak, akár biztonságos, akár kockázatos megtakarítást szeretnél.

De élőben látott emberekkel dönts a pénzedről, ne egy kérdezőoldalon adott válaszok befolyásoljanak nagyrészt.


Akivel meg fogod beszélni -legyen banki alkalmazott, tanácsadó, ügynök-, kérdezd meg tőle nyugodtan hogy milyen pénzügyi végzettségei vannak, amiktől ennyire ért a munkájához, konkrétan ő miben tartja a pénzét, mennyi tapasztalata van. A legtöbben ezeken a kérdéseken azért sem sértődhetnek meg, mert ne felejtsd el, hogy te vagy az ügyfél.


Nekem a pénzem azon része, amit biztonságos helyre tettem, a Magyar Államkincstárnál van állampapírokban és most 5-10% közötti kamatokon ketyegnek. Ha most viszed oda a pénzed, a bankinál kicsivel magasabb kamatot kapsz és nincs számlavezetési díj sem. Csak a tranzakciós adóért fizetsz, de azért ugye mindenhol kell.


A kockázatosabb helyen kezelt pénzem a KBC Equitas brókercégnél van, ahol a meglévő értékpapírszámlámon különböző részvényekben, ETF-ekben és befektetési alapokban van a pénz.

2013. máj. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mire gyűjtesz. Pl ha valaha szeretnél lakást venni, akkor jelenleg a legjobb megoldás a lakástakarék pénztár több okból is. Egyrészt amilyen alacsony most (és várhatóan hosszú távon így lesz) a betétek kamata, egyre inkább felértékelődik a 30% állami támogatás, amit a saját megtakarításra lehet kapni. Ez a 4 éves, hozam típusú konstrukciónál meghaladja az éves 14%-os hozamot. Nincs jobb módszer az önerő összerakására, de ha van több megbízható családtagod, az ő adószámukat is felhasználva (egy főre max havi 20.000Ft-ot rakhatsz így félre) megsokszorozhatod így az összegyűjtött pénzt és az állami támogatást is.

A másik nagy előnye, hogy a legalacsonyabb, legstabilabb hitelkamatú lakáshitel tatozik hozzá (nem kell igénybe venni, ha nincs rá szükség.), így pl 2x20.000ft havi megtakarítással már egy kisebb lakást is meg lehet venni 4 év múlva és 9 év múlva pedig lesz egy tehermentes lakásod. A 4. évtől, ha nincs rá szükséged, kiadod a lakást, az is növeli a bevételt, gyakorlatilag önjáróvá teheted a hitelt. (Ingatlan irodában dolgozom, mint hiteltanácsadó, egyre több befektető vesz így lakást Budapesten.)

2013. máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kapo1588 ***** válasza:

kb a fenti válaszadók tanácsai hasznosak. vésztartalékot kösd le a bankba és felejtsd el ( ez legyen hat havi megélhetés) utána döntsd el hogy mire kell a pénz. ha lakást akarsz érdemes lakástakarékot kötnöd, ha csak gyűjteni szeretnél és hosszabb távra nem kell akkor ajánlom a TBSZ számlákat.

egy a lényeg, MLM-be ne szállj be és biztosítást ne köss:) ezekkel bukni fogod a lóvét.


szép napot.

2013. máj. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!