Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste lakástakaréknál mennyi...

Biohazardxxx kérdése:

Erste lakástakaréknál mennyi idő míg megkapom a hitelt?

Figyelt kérdés
4 hónapja fizetem, igényeltem áthidaló hitelt mikor fognak értesíteni hogy kapok-e vagy nem valamit?

2016. nov. 27. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mikor igényelted?
2016. nov. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

július elején kezdtem el fizetni úgy hogy magamnak is kötöttem egy 10000-es befizetést meg édesanyám nevére is. tehát 20000 ft-ot fizetek havonta és csak az egyémre hívnánk le a hitelt. augusztusban volt egy gyorsított elbírálás és azt mondta a nő akinél kötöttem a szerződést hogy októberben lesz valami belőle... de már november van és beszéltem a nővel de nem tud mit mondani mikor lesz belőle valami tényleg.

Szóval nem tudom mennyi idő az mig pénzt láthatok belőle. és arra vagyok kiváncsi ha valaki igényelt már ilyet mégis mennyi idő után lesz belőle valami vagy mennyi idő míg átutalják az adott összeget.


Egyébként a max. összeg 3.7 millió lenne amit megkaphatok és 10 évre venném fel. házam megvan hozzá ami hitelmentes de ebből a pénzből lenne rendbe hozva. egyedűlálló vagyok és a fizetésem papirforma szerint 110ezer. Mik lehetnek az eséllyeim?

2016. nov. 28. 00:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Ersténél ez az egész gyerekcipőben jár. Simán várhatsz még hónapokat, eltökölnek vele. Igényelnék a helyedben sima jelzáloghitelt. Azzal is képesek szórakozni hónapokig (de van, hogy pár hét alatt lefut), de abból legalább egyszer látni fogsz pénzt, ebből meg...
2016. nov. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az Erste november 28-án vezette be az áthidaló hitelét, de most még csak budapesti fiókokban igényelhető (és még Szentendrén is), így végképp nem értem, hogyan sikerült erre a termékre előminősítést kérned augusztusban és miért ezt a terméket szeretnéd?


Már rég kaphattál volna egy normál felújítási hitelt. A jövedelmed nagyon alacsony, de azért megoldható a hiteligényed, ha a házad megfelelő fedezetet nyújt rá.

Hol van a ház? Mennyit ér? Folyószámlára érkezik a 110E Ft?

2016. nov. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen 110000 jön a számlámra és Békésszentandráson van a ház amit 800000 ért vettem meg. azóta költöttem rá és amivel tudok haladok vele. Régi parasztház.

Úgy jutottam hozzá hogy az egyik ismerősöm beállt ilyen hitelügyintézőnek és ő ajánlotta ezt hogy az erste most a legjobb konstrukciókkal bíró bank. Azt mondja le van adva a papír minden jó csak egy tolvonás hiányzik az elbíráláshoz. elviekben havi 30-40 ezer lenne a törlesztő 10 évre ami 5,6% kamat vagy thm-el bír. lényeg hogy évente 72 ezret kapok állami támogatást is hozzá.

2016. nov. 28. 20:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Valami nagyon nem stimmel itt, mert a 800E Ft-os tanya egészen biztos, hogy nem lesz megfelelő fedezet az áthidaló hitelhez 2 okból sem. Tanyát egyik bank sem fogad el fedezetnek, de ha esetleg lakóház a besorolása a tulajdoni lap szerint, akkor is nagyon alacsony az értéke, nem fogja elfogadni a bank.

Szép dolog, hogy segíteni szeretne az ismerősöd, de még nincs tapasztalata, kevés a tudása, ezért inkább fordulj hozzáértőhöz.

2016. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs, félreértelmeztem a parasztházat, az nem tanya besorolású, de sajnos a többi, amit írtam, stimmel.
2016. nov. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor javasolsz valamit esetleg hogy mit lenne érdemes megnéznem? Megmondom őszintén hogy 3-4 millió közötti összegre lenne szükségem hogy minden klappoljon és ne keljen utána sokáig foglalkoznom semmivel... lehet csak 110000-et keresek tisztán de makulátlan a pénzügyi életem, se gyerek se feleség, és már a ház megvan.
2016. nov. 29. 09:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Leírok mindent, amit tudok a témában, de sajnos nem rózsás a helyzeted. Ezzel a jövedelemmel ingatlan fedezet nélküli hitelt csak nagyon kis összeget kaphatnál, tehát Neked ez a megoldás nem jó. Rajtad csak valamilyen jelzálog alapú hitel segítene, ahhoz viszont egy másik ingatlant kellene bevonni (pl szülők nagyobb értékű ingatlana), mert ilyen kis értékű házat egyik bank sem fogad el fedezetnek. Néhány milliós ingatlant a helyi Takarékszövetkezetek, vagy esetleg az OTP elfogad, de 1M Ft alattit ők sem.

Amennyiben egyik út sem járható számodra, akkor csak az a megoldás marad, hogy lakástakarékban összerakod a pénzt és leghamarabb 4 év múlva tudsz felújítani.

2016. nov. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


Voltam takarékba és megkérdeztem őket mivel ott van a bankártyám, és mondták max 1 millió...


Nem is értem hogy gondolja a magyar állam is hogy növekedjen a magyar állampolgárok száma mert kevés a gyerek meg minden.... Hogyan???? Átlagos ember vagyok helyi viszonylatban nem keresek rosszúl Bár pesten ez ló..zar fizetésnek számít, de van házam egy alap amiből kiindulhatok és hozzá van fix keresetem úgy hogy nincs semmi hitelem semmi hátráltató ok. jövő nyáron költöznék össze a párommal és gyermekével ide hozzám ha kész lenne a ház és megkapnám a pénzt.... Szóval nevetséges a helyzet.


A takarékban azt mondták hogy 3 millióhoz havi 300000-es fizetés kellene. mondom nekik ha annyit keresnék nem lenne ilyen gondom hogy hitel minek vennék fel akkor.... Szégyentelen egy hely ez a mgayarország. azt elvárják hogy mindent fizessek és termeljem nekik a pénzt de ha nekem kellene segitség akkor..... na nem politizálni akarok csak szomorú a helyzet hogy ezen múlik a boldogságom meg az élteme....


Egyébként otp fix10 lakáshitelt néztem most oda ha jól láttam havi 100-as jövedelem már elég

[link]

2016. nov. 29. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!