Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen lehetőségeim lehetnek?...

Milyen lehetőségeim lehetnek? Esetleg hitel?

Figyelt kérdés

Szeretnék külön egy lakásba költözni, de a mai albérletáraknak köszönhetően nem tudom egyedül fenntartani (szobatárs stb. nem játszik, már volt problémám belőle) szóval hitelben gondolkozok, talán olcsóbb lenne a havi törlesztője mint egy albérletnek és mégis csak a sajátomat fizetném.. milyen feltételei vannak ennek? Tapasztalatok? Esetleg más járható út?

Köszönöm előre is mindenkinek!



2016. dec. 6. 20:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyedülállóként, határozatlan idejű munkaszerződéssel. 22.F
2016. dec. 6. 20:11
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az albérletet sem tudod, a hitelt még kevésbé fogod tudni!
2016. dec. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

22 evesen egeszen biztosan nem fogsz lakashitelt kapni, kulonosen nem egyedul es nulla forint onresszel (40% alatt szoba se allnak veled a bankok).


Ha az alberletet sem tudod kifizetni, a lakas torlesztojet sem fogod tudni - raadasul nem is nagyon akarsz olcsobb megoldast, mert ugye lakotars, az kizart.


Igenyeid akkor legyenek, ha van ra penzed, ez ennyire egyszeru.

2016. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Annak megvan az oka, hogy nem szeretnék lakótársat, mint írtam volt probroblémám belőle, valamint nem mondtam, hogy nincsen pénzem. A kérdést aztért tettem fel mert arra lettem volna kiváncsi hogyan jövök ki jobban. Nyílván nem fogok nekivágni egy ilyennek 0 forintal :)
2016. dec. 7. 05:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de ha egyedul egy alberletet nem tudsz fenntartani, a hitel szamodra vagyalom marad csak. Nem tudom feltunt-e, hogy az berleti dijakkal parhuzamosan az ingatlanarak is eleg meredeken felmentek.


Egyebkent ha nem vagy hajlando semmifele konkretumot elarulni a jovedelmi visszonyaidrol, megtakaritasaidrol (ertsd: onero), ne vard hogy konkret tanacsokat irjunk. Ennyibol a banki ugyintezok is csak elnezoen ingatnak a fajuket, hogy jaaaaj, fiatalember, menjen szepen haza, jo lesz maganak a mamahotelben meg egy par evig.

2016. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egy albérletet nem tudsz fenntartani egyedül.Akkor a lakáshitelt hogy fogod ?Ne adj isten lehet hogy stabil még munkahelyed de ha elveszíted vagy leépítések lesznek akkor ott maradsz a hitellel együtt ám amit nem bírsz miből fizetni jobb esetben talász munkát amiből levonják a fizetésedet az elmaradt törlesztőrészletek miatt rosszabb esetben ha nem találtál munkát jön a végrehajtó és kilakoltat a lakásod bagóért eladják te meg mehetsz amerre látsz de a hitel marad tovább sőt az utódod és megörökli mert nem évül el soha. Ötösnek igaza van amíg nem tudunk semmit se arról hogy a mennyi jövedelmed addig itt nem fogsz értelmes választ kapni.
2016. dec. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Bocsánat csak telóról írtam.
2016. dec. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Nem tűnik teljesen hülyeségnek a dolog pedig (ami azt illeti, hasonlóban gondolkodom). Ha a mostani átlag BP-i albérletárakat nézzük, 80-100e egy egyszerű ~30nm-es garzon, amihez általában 2 havi kaució is szükséges: máris 250-300e Ft kell minimum, hogy elinduljon az ember. Hasonló kis lakást viszont egész korrekt állapotban lehet találni 11-12M ft-ért, ami 15~18 éves törlesztéssel meg tud állni havi 70 körül/alatt, és ez a pénz nem a főbérlő zsebébe megy, hanem legalább értelmes célra lesz elköltve. (igen, az ügyintézésre is megy el pénz, azzal tisztában vagyok)

Viszont kell 20-40% önerő, vagy bevonni fedezetként másik ingatlant (javítsatok, ha tévedek, ez a rész kicsit homályos nekem is), szóval ez sem egyszerű. És igen, damoklesz kardja továbbra is ott fog lógni az ember feje felett, – hogy mikor rúgják ki, mikor emelkedik annyit a kamat (ez függ a hiteltől), hogy már nehezebb fizetni, – csak éppen másfél-két évtizedig... De inkább ebbe vágnék bele, mint évente költözni albérletről (egyre drágább) albérletre.

2016. dec. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!