Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Be szeretném vásárolni magam...

Be szeretném vásárolni magam egy vállalkozásba, viszont egy nagyobb összegű hitelt kellene felvennem hozzá. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Abban a vállalkozásban szeretnék tulajdonrészt vásárolni amelynél dolgozom. Jelenleg 4 főt foglalkoztat (velem együtt), viszont van jövője - jövőképe, pénzügyileg rendben van.

Jól keresek, de annyit nem, hogy középtávon nagyobb összeget előteremtsek. Lakásom, kocsim sincsen (fiatal vagyok még), tehát a jelzálog hitel ki van lőve.


Mielött elkezdenék utánajárni, mindenképpen szerettem volna informálisan véleményt kérni, hogy milyen lehetőségek vannak, merre kellene egyáltalán elindulni.

Kb egy 8-10 millió ft banki hitel lenne szükséges.


Válaszokat előre is köszönöm.



2013. nov. 25. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha van életképes üzleti terv és elképzelés, esetleg beruházással is járna a fejlesztés, akkor próbálkozz a vállalkozásfejlesztési alapítvány mikrohitelével.


Emellett van Széchenyi hitelprogram is.

2013. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Megnéztem ezeket gyorsan, viszont mindkettő új vállalkozás alapítása esetén illetve meglévő vállalkozásoknak nyújtja a hitelt.


Az én esetem más, én nem újat akarok alapítani és nem vagyok tulajdonosa a vállalkozásnak, hanem mint alkalmazott szeretnék tulajdonrészt vásárolni, és mint ilyen 'külsősként'lenne hitelre szükségem.

2013. nov. 25. 11:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez a startup vállalkozásba beszállás. Viszont 10 miliót nem adnak szabad felhasználásúra, csak ha van legalább egy 30 milliós ingatlan. De még úgy se biztos.
2013. nov. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!