Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a legkisebb összeg,...

Mi az a legkisebb összeg, amit el lehet helyezni befektetési alapban? Van alsó határ vagy akár 20 000 ft-tal is belevághatok?

Figyelt kérdés
Van 20 000 ft-spórolt pénzem és nem szeretném a párna alatt tartani. Úgy számoltam, hogy az év végére kb. 50 000 ft-om lesz. Szerintetek érdemes befektetési jegyeket vásárolnom? Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 1. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:

igen, van olyan ahol 10.000Ft is elég, de tudnod kell, hogy akkor a várt haszon is ahhoz arányul.

Tehát mondjuk lehet, hogy a 10.000Ft 3 év alatt 2000 Ft hoz.

2010. máj. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Juj, most értelmezem mit írsz.


Szerintem valamit nagyon elszámoltál, olyan alap nincs, ami 1 év alatt 200%os kamatot ad.


Ugyan linkeld már be mit láttál, mert ezt nagyon benézted.

2010. máj. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Második válaszoló félreértettél, vagy én fogalmaztam kissé félreérthető módon! Jelenleg rendelkezem 20 000 Ft megtakarítással, és ha továbbra is spórolok, akkor ez az összeg az év végéig el fogja érni az 50 000 ft-ot. Csak azért írtam ezt le, mert nem tudom, hogy melyik ésszerűbb, ha azonnal befektetési jegyeket vásárolok (20 000-it értékben), vagy ha várok vele az év végéig, mikorra a megtakarításaim elérik az 50 000 ft-ot.


Első válaszoló! Köszönöm a válaszodat!

2010. máj. 2. 10:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban félreérthető volt a kérdés feltevés. Mint az előző hozzászóló jelezte.

De a válasz: igen. Előny, hogy bármikor kiveszed a pénzed az előző napig számolják el a hozadékát. Nem kell lekötnöd mint a bankban.

2010. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha esetleg lenne még valakinek ide tartozó gondolata, az ne fogja vissza magát!
2010. máj. 5. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!