Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste VISA Electron kártya...

Kogabe kérdése:

Erste VISA Electron kártya működik-e valakinek Paypal-on?

Figyelt kérdés
Más bank Visa electron kártyájával mőködik, de most váltottam Erste-re, és sajnos ezzel nem megy. Kaptam először SMSt, hogy sikeres vásárlás, majd 10 másodperccel később egy másikat, hogy mégsem volt sikeres, és nem vontak le összeget. Nyílván arra gondoltam, hogy a bank rontott el valamit, de telefonon tagadtak mindent, szerintük a Paypal termináljától kaptak -utólag- egy letiltó üzenetet. Jó lenne tudni, hogy van-e valaki, aki járt e hasonlóan, esetleg tudott is már Paypalon vásárolni ilyen kártyával.

2016. dec. 7. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem is ERSTE Visa Electron kártyám van és gond nélkül működik a PayPallal.

Nem arra gondolsz, hogy amikor hozzáadod a kártyát, akkor jön egy SMS, hogy levontak 1 forintot, majd egyből utána, hogy a tranzakció sikertelen? Mert az teljesen normális, az 1 forintot igy visszakapod, csak ellenőrzik, hogy helyes e a kártyaszám.

Ha akkor is jön a sztornó SMS, amikor épp fizetsz valamiért, az nagyon furcsa lenne, nekem sosem volt ilyen.

2016. dec. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Elsőre kártya-regisztráció nélkül akartam fizetni a megrendelt cuccért, az ebay felületén. Az csak utólag derült ki számomra, hogy az is a paypal-on keresztül meg, csak így nem tárolja el a kártya-adatokat. Utána megpróbáltam az új kártyát regisztrálni, de ott csak az elutasító üzenet jött, hogy sikertelen tranzakció. A web-bankba belépve még mindig zároltnak mutatja a 2 tételt, tegnap óta.

2016. dec. 8. 09:12
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, a másik problémám, hogy amíg csak zárolt/foglalás van a tétel mellett a webbankon, addig nem írja ki a "megjegyzés" mezőt, ahol a paypal által elküldött azonosító van a kártya regisztrációhoz.
2016. dec. 8. 09:18
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ja igen, a másik problémám, hogy amíg csak zárolt/foglalás van a tétel mellett a webbankon, addig nem írja ki a "megjegyzés" mezőt, ahol a paypal által elküldött azonosító van a kártya regisztrációhoz."

A 4 jegu kod beirasa nelkul is hasznalhatod a kartyat. Ha eljutottal odaig, hogy a negy jegyu kodra var a PayPal, akkor valoszinuleg jo vagy. (A kod beirasa csak megemeli a limitet a PayPal fiokodon, de amig a limitet nem ered el, a kod beirasa nelkul is hasznalhatod a kartyat.)

2016. dec. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kíváncsi leszek, hogy mi van, mert tegnap a banki ügyintéző telefonon azt állította, hogy sikertelen volt a Paypalos tranzakció, a webes felületen zárolt tételként van a vásárlás, tehát még nem véglegesítették, az ebay-től ennek ellenére ma jött egy rendszerüzenet, hogy feladták a csomagot...

2016. dec. 8. 13:12
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Szerintem egy kalap fos a cég rendszere, ugyanis ma véglegesítették a foglalást, és a paypal-on a kártyalimit emeléséhez szükséges verifikációs kódot is sikerült végre kiolvasni a netbankról. Ugyanakkor a mai napig nem értem, hogy miért jött SMS, hogy visszavont rtranzakció, és a banki ügyintéző is azt állította, hogy sikertelen volt a vásárlás...

2016. dec. 9. 12:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor én regisztráltam be a kártyáimat, akkor eleve 2 összeg zárolása történt meg:

- 1 USD, amit soha nem is terheltek, néhány nap múlva megszűnt a zárolás, illetve legutoljára rögtön megszűnt,

- 400 HUF, amit pár nappal később könyveltek, ott volt a közleményben a kód, majd a kód beírása után pár nappal később egy sztornó tranzakcióval jóváírták az összeget.


Én arra tippelek, hogy neked az 1 USD-s zárolást oldották fel azonnal (ennek az az értelme, hogy egyáltalán meggyőződjenek róla, hogy egy érvényes kártyáról van szó, ami fogad internetes terheléseket). A 400 HUF-osat meg láttad pár napig zárolva, és utána lett könyvelve.

2016. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!