Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta lakástakaréknál...

Fundamenta lakástakaréknál hamarabbhamarabbra tudom hozni a kiutalást?

Figyelt kérdés
4évre kötöttem a szerződést, rendszeresen fizetem a 20150 ft-os havidijat. Ha egy összegben nagyobb dijat fizetek ki, arànyosan csökken a hónapok szàma és hamarabb fel tudom venni a kedvezményt?
2016. dec. 9. 20:48
 1/4 anonim válasza:
A lakástakarék törvény nem ad ilyen lehetőséget ha elégedett vagy a kamattal akkor fizess be többet hogy legyen több a megtakarításod, de se a futamidőt sem az állami támogatást nem tudod ezzel növelni.
2016. dec. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kiutalás egyik alapfeltétele a minimális megtakarítási időszak kitöltése. Ez 4 év. Ennél hamarabb csak úgy lehetséges kifizetés, hogy lemondasz az állami támogatásról, vagy azonnali hitel formájában felveszed a teljes szerződéses összeget. Előbbi nem javasolt, hiszen nyilván nem az 1% kamatért nyitottál számlát, utóbbi azért nem javasolt, mert drága.

Ha előre fizetsz be, azzal csak azt éred el, hogy kicsit magasabb összeget fogsz gyűjteni a megtakarítási időszak alatt, révén, kamatos kamatot kapsz, ami magasabb, ha eleve nagyobb összeg kamatozik. Ennek előnye lehet, hogy ha a kölcsönt is felvennéd, elegendő lenne kisebb hitelösszeg is.

De a megtakarítási futamidőn nem tudsz rövidíteni.

2016. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Megfordítanám kicsit a dolgot, én arra lennék kíváncsi, hogy van-e bármilyen határidő, hogy kérjem az összes folyósítását; most februárban lesz az utolsó befizetési tétel, ezzel lejár a 76 hónap, viszont csak nyáron használnám fel, akkor lenne aktuális, ezzel van bármilyen való?
2017. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

"A" verzió: Ha tudod, melyik hónapban fogod felhasználni a pénzt, akkor annyi a teendőd, hogy a lejáratkor kipostázott kiutalási értesítőre nem válaszolsz, ezzel halasztod a kiutalást, ami egyébként egy 3 hónapos időszak, ezzel számolj!

Ha tehát pl júniusban mar fel tudod használni a pénzt, akkor a februárban kiküldött értesítőre nem válaszolsz, hanem márciusban te kezdeményezed a kiutalást.

"B" verzió, ez sakkozósabb, de nem elvetendő:

A lakáscélú felhasználás igazolására, a lakáscél jellegétől függően eltérő időtartam áll rendelkezésre. Rég nem vagyok már benne, így pontos határidőkre nem emlékszem, de pl vásárláskor a kiutalástól számítva kb 1-2 hónapod van, hogy igazold az álltám jogosultságot. Felújításkor ez az időszak pár hónap, építés-bővítés esetén még hosszabb. Ezzel is lehet sakkozni, hiszen ha most februárban jár le a számlád, abból májusban lesz kiutalás. Beleférhetsz úgy is, azt te tudod, milyen lakáscélra kell és az mennyi időt vesz igénybe. De az első verzió talán egyszerűbb.

2017. jan. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!