Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP A hitel (folyószámlahitel)...

OTP A hitel (folyószámlahitel) keretcsökkentés, mennyi idő alatt kell visszafizetni?

Figyelt kérdés

300,000 -es folyószámla hitelkeretem volt az OTP-nél.

Mivel nem ékezett bérjellegű jóváírás a számlára, ezért levették a keretet 0-ra, úgyhogy most olyan -280k az egyenlegem.

Egyelőre még csak a netbankon láttam, hivatalos levelet még nem kaptam róla, mindenképp bemegyek érdeklődni, hogy mi a teendő.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Valószínűleg 1,5-2 hónap alatt ki tudom fizetni az egészet, mivel várhatóan

kapok egy nagyobb összeget. Így elvileg nem leszek BAR-os, mert közel nem lesz meg a 90 nap.

Annyi volna a kérdésem, hogy az OTP ilyenkor mennyi határidőt ad a rendezésre, még mielőtt kiadná behajtásra az OTP faktoringnak?

Láttam, van náluk erre kitalálva egy tartozásrendező kölcsön nevű konstrukció, viszont nem tudom,hogy hogy tudom igazolni a jövedelmem,

mivel jelenleg saját cégem vezetője/tulajdonosa vagyok, ott meg még nincs lezárva az üzleti év, s nem tudom mi alapján tudok igazolni jövedelmet.(Esetleg adóstárs bevonása még szóba jöhet, ingatlan nincs a nevemen)


Lehet e simán fizetési haladékot kérni erre, mivel max. 60 napon belül ki lesz egyenlítve,vagy mindenképp igénybe kell vennem a "tartozásrendező kölcsön"-t.


(Gondolom a tartozásrendező kölcsönt ha megkapom, akkor ott már nem ketyeg a BAR 90 napja)

Egyáltalán a tartozásrendező kölcsönnek milyen plusz költségei szoktak lenni, lehet e előtörleszteni, vagy előzetesen azonnal rárakják a 24 havi kamatot, hogyha megkapom pl. 24 hónapra?


2010. máj. 2. 22:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!