Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudom elkerülni azt,...

Rust.Cohle kérdése:

Hogyan tudom elkerülni azt, hogy letiltsanak a bankkártyámról?

Figyelt kérdés
Üdv. A tőrténetem úgy volt, hogy amikor még Dunavarsányban dolgoztam a munkásszállón bekötöttem a UPC internetet. Amikor eljöttem onnan úgy volt a kollégák fizetni fogják. Ám azonban 6500 ft elmaradásom volt, amikor a szerződés véget ért. Kb utána lett ebből 40 000 ft és a szerződésemet lezárták. Eltelt 2 év és már 351 000 forintot kérnek !!! Ez szín tiszta uzsora hitel a magyar parasztnak. De most nem tudom egy ügyvédet kitudnék-e fizetni. Tehát az lenne a kérdésem ha a fizetésemet a barátnőm bankkártyájára utalnám, akkor eltudom kerülni, hogy letiltsák a fizetésem 33%-át?

2016. dec. 23. 16:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem jogos a felháborodásod, ne is haragudj.


Tartozást hagytál itt, majd eltűntél az országból. Gondolom azt hitted, leszarod, majd elfelejtik.

Nem így lett, erre most te vagy felháborodva.


Ha kifizetted volna azt a 6500Ft-ot, most nem fájna a fejed.


Nem baj, tanulópénz. Megtanulod, hgy nem érdemes sunyiskodni, meg tartozásokat magad után hagyni, mert előbb, utóbb megtalálnak, és akkor az jobban fáj.


Le fogják vonni a fizetésedből, nem tehetsz ellene semmit.

2016. dec. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%

Csak nem a Hotel Goliatban hagytad ott a neted? Gratulálok, hogy bevetted a szöveget tròger embereknek, hogy majd fizetnek :)

Ha nekem a nevemen van egy szolgáltatás ès lelèpek nem hagyom ott idegenekre, hanem megszüntetem. Ők majd köttetnek maguknak. Ez 110% a te hibád, nem a vègrehajtòkè.

2016. dec. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
82%

"Ha nekem a nevemen van egy szolgáltatás ès lelèpek nem hagyom ott idegenekre, hanem megszüntetem."


A UPC előfizetést általában 2 éves hűséggel kötik és ha idő előtt fel akarja mondani valaki, az elég drága mulatság. Gondolom, ez az összeg a kiutazáskor nem állt rendelkezésre és kézenfekvő megoldás lett volna, hogy a kollégák használják és fizetik tovább, amíg a hűség le nem jár.

Hiba volt bennük megbízni, ez tény; ugyanakkor szomorú, hogy ennyire ócska emberek vannak a világon, akik nyamvadt havi 6500 Ft miatt ilyen helyzetbe taszítanak valakit.


Sajnos ezzel már sok mindent nem tudsz kezdeni, ez volt a tanulópénz, hogy nem lehet megbízni senkiben.

2016. dec. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Van lehetőség átírásra, így ha volt, aki átvállalta, mehetett volna a nevére. De megbízni abban, hogy a neveden marad, és majd mások fizetik, hülyeség. Ha a kötbért kifizetted volna, az is barátibb lett volna ennél. Uzsorahitelről szó sincs, egyszerűen csak a cégnek is egy csomó költsége volt azzal, hogy nem fizettél (előbb csak az elmaradt havidíj, késedelmi kamat, aztán meg már az ügyvédi és behajtási költségek). Ezek miatt lett ekkora az összeg.


Az még plusz, hogy ezzel feketelistára is kerültél, a nevedre egyik telekommunikációs cég sem fog szerződést kötni a továbbiakban.

2017. jún. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!