Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki segítene megoldani ezt...

Valaki segítene megoldani ezt a régi ügyet?

Figyelt kérdés

Ma, amint rendeztem a dokumentumaimat, találtam egy 24 csekkből álló köteget, amit közel 14 éve fizettem.

Sokat gondolkodtam a dolgokon és végül sikerült néhány dolgot összeraknom: Egy közel fél milliós lakossági hitelről van sz (BudapestBank), amit 24 hónapig fizettem (12.000ft, ami akkori árfolyamban nagyon sok volt)

A baj az, hogy semmire sem emlékszem - tényleg. Főleg, hogy egész eddig BIZTOS voltam benne, hogy nem vettem még fel hitelt SOHA.

Ráadásul nincs semmi értelme - semmi rendkívüli kiadásom nem volt akkoriban.

Egyéb furcsaság, hogy a csekken a nevemet elgépelték [Szuhányi helyett Szumányi-t írtak] Ez nem tudom mennyire fontos...


A kérdésem a következő: Van rá valami mód, hogy a csekk azonosítója alapján visszakeressem, hogy mire vettem fel, hogy egyáltalán ÉN vettem e fel... és valamit megtudjak egyáltalán...


De nem is vehettem volna fel - a hitel felvételéhez munkaszolgáltatói igazolás kellett volna, de én SOHA nem kértem/kaptam ilyesmit a munkáltatómtól...


Remélem segítetek megoldani ezt a régi rejtélyt...



2016. dec. 26. 20:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%

A bankban ennyi idő távlatából is meg van minden info a hitelről.


Régen alacsony összegű személyi kölcsönhöz lehet, hogy nem kértek munkáltatói jövedelemigazolást. Nagyon más világ volt még akkoriban a banki hitelezésben.



De ennyire nem emlékezni rá, hogy volt-e hiteled?


A csekkeket egyben odaadtad és más fizette helyetted, ezt nem értem.

Nem havonta kellett fizetni? De postán te kaptad meg akkor is minden hónapban.


Sajnos nagyon zavaros amit leírsz, amellett, hogy te sem emlékszel sok mindenre.

2016. dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 xswerdy ***** válasza:
78%

egyszer azt írod, furcsa dolog, hogy az anyósod fizette be, aztán meg azt, hogy általában őt küldted a postára


aztán azt sem értem, hogy 24*12.000 Ft-ot fizettél be, és azt írod, közel fél milliós a hitel. Amit visszafizettél, az 288.000 Ft. Lévén, hogy az áruvásárlási és személyi kölcsönök kamata nem alacsony, ez inkább olyan 150.000 Ft-os hitel lehetett. Lehet, hogy ennyit adtak munkáltatói igazolás nélkül is, esetleg egy bérjegyzéket felmutatva.

2016. dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nem, félreértés van. Amikor azt írtam, hogy "odaadtam az összes csekket" azt úgy kell érteni, hogy a vízszámlát, a villanyszámlát, a gázszámlát ÉS ezt a rejtélyes csekket is, amire feltehetően nem vettem észre. (Természetesen havonta fizettem, ráadásul 24 hónapig - ha így nem tűnt fel, csak egy dolgot jelenthet: Egy idióta vagyok... vagy demens, de lényegtelen)


Egy másik: A Hitelt az ÉN nevemre kötötték meg, viszont a pénzt ÉN SOSEM láttam (Eléggé feltűnt volna, ha a semmiből itt termett volna fél millió forint).


Összegezve: Megkötötték a nevemre a hitelt, ÉN nem kaptam semmilyen pénzt (vagy nem emlékszem) viszont 2 éven keresztül minden hónapban fizettem egy tetemes összeget, törlesztés gyanánt. (Anyósommal fizettem ki)


Így érthető?

2016. dec. 26. 21:07
 14/17 A kérdező kommentje:
#12 Akkoriban a 288.000 forint, mai árfolyamban közel fél millió. Más idők voltak akkoriban. Ma pedig, ahhoz hogy nagyobb összeget vegyek fel, (akár fél milliót) munkáltatói igazolás kell, ezért feltételeztem, hogy akkoriban is kellett volna.
2016. dec. 26. 21:10
 15/17 xswerdy ***** válasza:
100%

ok, de nem azt írtad, hogy mai értéken fél millió, hanem, hogy közel fél milliós hitelről van szó. Ez alatt mindenki azt értené, hogy fél milliót vettél fel. É


s ugye mai értéken fél milliót fizettél vissza, feltehetőleg ennél jóval kevesebbet vettél fel, hiszen kamat is van.


Amúgy biztos, hogy hitelről van szó? Nem lehet, hogy valami rendszeres megtakarítás? Amit azóta vagy felvettél, vagy most is ott van?


Azt nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy valaki a nevedben felvett hitelt, aztán kiküldték a köteg csekket, Te meg havonta hozzácsaptad a többihez, és nem merült fel, hogy ez meg mi?

2016. dec. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
65%

A történeted több, mint zavaros.

Mit mond az egészről a férjed?

Mit mond erről az anyósod?


Amúgy a számításodban van egy kis hiba.


24*12.000Ft = 288E Ft, de a kamatokkal nem számolsz?Vélhetően ez egy kb 200E Ft-os kölcsön volt anno.

2016. dec. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 xswerdy ***** válasza:
Na, kiderült, hogy mi volt? Voltál a bankban?
2017. jan. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!