Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Junior számlacsomaggal...

OTP Junior számlacsomaggal Kanadai bankkártyámra pénzt küldeni?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerül? Na meg ott váltás is.

És ha ráküldeném a pénzt, nem zavarna senki oda kint?

Már itthon leadóztam belőle, pár millió.



2017. jan. 2. 17:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Sehol nem lehet bankkártyára pénzt küldeni. Csak bankszámlára lehet.

De kérdezd meg az OTP-t.

2017. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

#1 Ez nem feltétlen igaz, főleg külföldi viszonylatban.


Devizaátutalást biztosan lehet indítani junior számláról is, kérdés valóban az, hogy hová akar utalni a kérdező, mert az nagyon nem mindegy.

2017. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A jövőbeli kanadai bankszámlámra/kártyámra. A lényeg hogy a magyar kártyámról kerüljön át a kanadaira és ott letudjam venni készpénzben, akár több milliót, vagyis pár tízezer dollárt.
2017. jan. 2. 17:37
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha az egy rendes bankszámla, akkor lehet.

Az nem kizárt, hogy megkérdezik a pénz eredetét.

2017. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Segítenétek megoldást találni arra hogy miként a legegyszerűbb és legolcsóbb eljuttatni a pénzem Kanadába?


Repülőn csak 10.000 EUR (3 millió kb) alatt vihetek készpénzt. A többi, mondjuk 4-5 millióval mi legyen?

2017. jan. 2. 18:52
 6/17 anonim ***** válasza:

Repülőn is vihetsz többet, csak be kell jelenteni.

Az átutalás miért nem jó?

2017. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen tudom, olvastam, de csak ennyit :


"Ha Ön 10 000 euró vagy azt meghaladó összegű készpénzt vagy azzal egyenértékű egyéb valutát kíván az Európai Unión belül egyik országból a másikba magával vinni, meg kell érdeklődnie az érintett vámhatóságoktól (mindazokban az országokban, ahonnan indul, ahová érkezik, és amelyek területén áthalad), hogy vámnyilatkozatot kell-e tennie az összegről.


Ha 10 000 euró vagy azt meghaladó összegű készpénz (vagy azzal egyenértékű egyéb pénznem) birtokában szeretne az EU területére beutazni vagy az Európai Unióból kiutazni, ezt be kell jelentenie a vámhatóságoknak."


Minél egyszerűben szeretném lebonyolítani a dolgot. Jó nekem az utalás de ha tudtok mondani olyan dolgot amivel jobb, könnyebb lenne véghez vinni a folyamatot :D megköszönném.


Mondok egy példát, csak úgy, nem azt mondom hogy ez jobb csak ez jutott eszembe példának.


Levenném a pénzt az OTP-s kártyámról, beváltanám olcsón CAD-ra. Aztán nyitnék egy CAD alapú deviza számlát egy másik banknál, mert az OTP-nél nincsen. Vásárlás ingyenes lenne, lehet ATM-ből olcsóbb lenne a kp felvét és ha utalnék át a kanadai számlámra nem lenne váltás. :DDD Csak egy példa ami eszembe jutott, nem mondom azt hogy jó.

2017. jan. 2. 20:39
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak utald át. Az a legbiztonságosabb, legegyszerűbb és szerintem olcsóbb is, mintha felvennéd kp-ben. Én biztosan nem utazgatnék milliókkal a zsebemben ilyen hosszú úton.
2017. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én is azt láttam egyszerűnek, valamennyit bukok rajta de ez van. Egyébként még nincs számlám Kanadában, ha kint leszek akkor lesz csak. Kint belépnék az OTPdirekt-be és online utalnám el magamnak, remélem nincs semmiféle limit, sem a magyar, sem a jövendőbeli külföldi számlámnak :D
2017. jan. 2. 21:34
 10/17 anonim ***** válasza:
Elég sokat buksz utalásnál. Már maga az utalás költsége, a veszteség, mert elég rosszul váltanak, illetve ha a kanadai bankszámlára érkezik pénz, akkor is vonnak le belőle. Bár nem tudom, hogy minden banknál így van-e, de a miénknél igen. Én 6 milliót hoztam ki repülőn, egy nyomtatványra fel kellett írni, és ennyi volt az egész. Egyébként work permittel vagy PR-ként jössz Kanadába?
2017. jan. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!