Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Üdv. Jó munkahelyen dolgozom,...

Üdv. Jó munkahelyen dolgozom, havi 250ezer fizuval (minimum). De minimálba vagyok bejelentve. Van rá esély hogy kapjak lakáshitelt? 16 millióra lenne szükségem.

Figyelt kérdés
100 ezret simán tudnék törleszteni havonta.
2017. jan. 3. 09:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi eselyed. Bocs, de ez igy van.
2017. jan. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Minimálbér egyik hátránya, hogy nem hitelképes az ember tőle.

Hiába mondod, hogy havonta kezedben van 250 ezer forint, ha papíron még 100 ezer forint sincs. Esélytelen.

2017. jan. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A fekete jövedelem nem vehető figyelembe hiteligényléskor, így Te egyedül a legtöbb bankban hitelképtelen vagy egyedül, vagy csak pár millió lakáshitelt kaphatsz, ha sok az önerőd.

Adóstárs(ak) bevonásával van lehetőséges lakást venni és megfelelő nagyságú önerővel, vagy plusz ingatlan fedezettel.

2017. jan. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"A fekete jövedelem nem vehető figyelembe hiteligényléskor"

- így van, de kérdező, azért nem ártana elgondolkodni még valamin: ha a főnököd gondol egyet és egyik hónapról a másikra mégsem fizet pluszban, zsebbe, csak a minimálbért, akkor az égegyadta világon semmit nem fogsz tudni csinálni. Ha feljelented, ráadásul buksz vele Te is.

2017. jan. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
a provident ad
2017. jan. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk 16 milliós hitel 250 ezres fizetésre is durva túlvállalás...
2017. jan. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Ha tényleg 100-al tudnál törleszteni, akkor miért nem rakod le azt a 100-at? Mikor már pár millió megvan, kereshetnél olyan munkaadót, aki normálisan bejelent és akkor kellene hitel után nézned. Ennyi önerővel sokkal kevesebb hitel kell, kevesebb kamattal és futamidővel. Jobban megérné, nem? Szerintem a türelem sokat segít :)
2017. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

16 milliót, nulla önerő nélkül, egyedül, mindenféle fedezet nélkül akkor sem kapnál, ha ez a bejelentett fizetésed lenne.

Sok ismerősöm, normális fizetés mellett, pár milliót (3-6) is csak úgy kapott meg, hogy egy másik lakásra is kellett jelzálogot tenni.

Én csak 3-at vettem fel, és szerintem csak azért kaptam meg egyedül, más fedezet nélkül, mert 20 éve abba a bankba járok, és mindenképpen segíteni akartak.

2017. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem dolgoznék olyan munkahelyen, ahol nem jelentenek be rendesen. Persze ez függ attól, hány éves vagy. 20 évesen még nem számít az embernek, de később egyre inkább.

Minimálbérre, egyedül nem fogsz hitelt kapni. De havi 250-re sem szabad bevállalni 16 millió hitelt! Még 3% körüli éves kamattal is legalább havi 130 ezret kellene törleszteni (kivéve ha akkora őrült vagy, hogy 20-25 évre veszed föl a hitelt).

Nyújtózkodj addig, amíg a takaród ér! A 16 milla helyett nézz egy 7-8 millás kéglit, az még beleférhet.

Ezért nem mennek az emberek semmire, mert túlvállalják magukat hitellel. A nettó fizetésed 30-40%-ától több hitelt NEM szabad bevállalni!

2017. jan. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a CSOK-kal? Utban van a 2-ik trónörökös :-). (Pont ezért is döntöttünk úgy, hogy bele mászunk valamilyen hitelbe) Arra van esélyem hogy megkapjam a 10+10-et?
2017. jan. 3. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!