Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyenkor ki kell fizetnem,...

Ilyenkor ki kell fizetnem, vagy reklamálhatok?

Figyelt kérdés
Nyitottam tavaly egy bankszámlát, de csak online használtam, most kellett volna a kártya, de nem tudtam a pin kódot. Bank központi számán igényeltem új kódot, mondták, hogy x összeg (gondoltam belefér) legyen! Erre ma küldtek két üzenetet, az egyikben a megbeszélt díj, másikban egy kártyakibocsátási díj. Egyrészt szó sem volt róla, másrészt így ötszörös összeget levontak.
2017. jan. 13. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Be sem tudod őket perelni, azt csinálnak amit akarnak Bankok.
2017. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Itt valami nem stimmel, mert a PIN kódot nem lehet megváltoztatni távolról, ahhoz kell a kártya jelenléte. Valószínűleg nem tájékoztattak megfelelően, és nem új PIN kódot kapsz, hanem egy új kártyát új PIN kóddal. Reklamálj, ha valószínűleg rögzítették a beszélgetést. Persze lehet, hogy végül nem érsz el semmit, de azért egy próbát megér.
2017. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Rögzítették a hívást, és ott annyi hangzik el, hogy új kód és az összeg, ami nem annyi, mint amit levonták.
2017. jan. 13. 20:56
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
azért ne felejtsük el, hogy új évet kezdtél, ilyenkor levonják az éves kártyadíjat is. legalábbis gondolom, hogy neked is évente kell fizetni érte, hacsak nem valami kedvezményes csomagban vagy.
2017. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Itt konkrétan úgy szerepel, hogy kártyakibocsátási díj.
2017. jan. 13. 21:15
 6/10 xswerdy ***** válasza:
37%

Az eléggé tipikus, hogy a kártya kibocsátási díj akkor esedékes, amikor aktiválod a kártyát. Szóval ha Te korábban nem is aktiváltad a kártyát, csak most, akkor az lehet, hogy ezért számolták most fel. Ha emlékeztél volna a PIN kódra, ezt akkor is felszámolták volna.


Hogy ezt nem mondták... Talán nem is volt világos az ügyintézőnek, hogy ez a kártya még aktiválva se lett. Ő alapvetően a PIN csere áráról tájékoztatott. Hogy lesz kibocsátási díj aktiváláskor, azt aláírtad, amikor igényelted a kártyát.

2017. jan. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kártya aktiválva lett, még tavaly, mikor kiküldték. Köszönöm a válaszokat, hétfőn kiderül.
2017. jan. 14. 11:47
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Most már megérné átvenni az új kártyát, a régit pedig egy fiókban add le és szüntesd meg!

Ha a régi kártya már több mint egy éves, tehát legutóbb nem kártyakibocsátási díjat, hanem éves díjat terheltek, akkor annak az időarányos részét visszakapod.


A kibocsátási díjat viszont nem kaphatod vissza, ha csak nem a bank hibázott.

2017. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha elfelejtetted a pin kódot, akkor új kártya és új pin kód!
2017. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem feltétlenül. Bankfüggő, hogy a meglévő kártyához tudnak-e generálni új kódot.
2017. jan. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!