Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Párom szüleimnek 500 ezres...

Párom szüleimnek 500 ezres hiteltartozása van. Pontosan nem tudom mi, hablaty dumát mondanak amikor rákérdezek, nem a legjobb a kapcsolatom velük. Örökölhető ez?

Figyelt kérdés

Bankkártyás hitel,legutóbb az Praktikernél vettek nagyobb összegben építési anyagot.

Annyit tudok,hogy havonta töltögetni kell a kártyát...

Kérdésem az lenne,hogy ha halálukig ezt nem fizetik ki a páromra száll ez a tartozás?

Anyosomék háza a párom nevén van,tehát "pozitív" örökség nem várható.

Köszönöm.


2010. máj. 5. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

mikor öröklésre kerül a sor megkérdezik majd az örökösöket, hogy szeretnének e élni öröklési jogukkal: igen vagy nem.

akkor nem fogják közölni, hogy pozitív vagy negatív lenne e az örökség.

ha biztos benne az ember, hogy negatív, simán le lehet róla mondani. és kész. de akkor persze nem kapod meg azt se, ha esetleg volt dugi vagyon. az is az államra száll..

2010. máj. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

amúgy bocs,

kérdésedre válaszolva,

igen, örökölhető bármilyen tartozás is.


17.24

2010. máj. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
31%

Igen,sajnos örökölhető ez a tartozás.Tapasztalat:((

De egyféleképp kijátszható a dolog.Mivel párod nevén van a ház ezért egyértelműen ő ís örökli ha nincs másik testvér vagy akármi,de ha párod átíratja mondjuk a te nevedre akkor akármilyen tartozásról van szó nem tudják behajtani mindaddig még nincs a párod nevén semmi.De viszont akár vonhatják a fizujából is sajnos.Am hat év mindennek az elévülési ideje,szóval ha 6 é alatt nem hajtják be vagy nem tudják behajtani a anyósodon akkor párodnak sem lesz belőle semmi nemű gondja se.Remélem evvel segítettem valamit és kicsit megnyugodsz.


21/F

2010. máj. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez engem is érdekelne.
2010. máj. 5. 22:17
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!


Pontosítok.


Párom egyke,a szülei háza az ő nevén van,szülők a haszonélvezők.

Nem tudunk semmilyen ingóról,ingatlanról ami örökölhető lenne még.

Betétkönyvek tuti nincsenek,hisz akkor nem lenne ez a tartozás.

Jól értem,akkor a közjegyzőnél le kellene mondani az örökségről és akkor nem terhelheti a páromat azaz minket ez a banki tartozás?

kellemetlen most erről így még beszélgetni,de pofára sem szeretnénk esni...,az meg marhára nem hiányozna,hogy a párom fizetéséből hajtsák be a tartozást,nem vet fel a pénz minket sem.


Nem is tudom mit csináljak...azt hiszem szépen elbeszélgetek az anyósomékkel,hogy ne tegyenek terhet a nyakunkra.

2010. máj. 5. 22:26
 6/11 anonim ***** válasza:

figyusz, gondolom nem holnap fognak meghalni.

a lényeg, hogy mikor meghalnak, hagyatéki eljárás előtt felveszik a kapcsolatot az örökösökkel.

na akkor kell lemondani az örökségről.

addig felesleges bármit is tenni. ez csak a haláluk után esedékes.

abban az esetben ha majd akkor lemondotok az örökölhető vagyonról, minden örökség átszáll az államra, ha nem akar senki sem örökölni. negatív, pozitív.

aki viszont igényt tart az örökségre, megörökli ugyanúgy az elhunyt életében felhalmozott vagyont ÉS tartozást is.

nem kell aggódni szerintem, ha nincs semmi vagyonuk.

2010. máj. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"a lényeg, hogy mikor meghalnak, hagyatéki eljárás előtt felveszik a kapcsolatot az örökösökkel."


Volt halál eset a családban 1 éve.

Senki nem kereste meg az örökösöket.Közjegyzőtől kaptak egy levelet a hagyatékiról,ott felolvasták az "örökséget" az előre megírt papírokat akarta aláíratni a közjegyző.Örökösök szóltak,hogy ők nem így gondolták...,érdekes szitú volt.

Közjegyző ott puffogot,hogy akkor átírja míg elmennek feladni a postán a költségeket.


köszönöm neked is a segítséget.

2010. máj. 6. 17:07
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok hülyeséget írtak az itt válaszolók.

Igen, örökölhető a tartozás is, de legfeljebb a hagyaték erejéig felelsz érte, szóval "minuszba" nem mehetsz emiatt - legfeljebb nem marad semmi az örökségből. Persze ha csak ingatlant örökölsz és az értékénél több a tartozás, akkor talán érdemes gondolkodni a visszautasításon, mert akkor azt csak el kell adni, és úgy is elveszik.

Ami meg az elévülést illeti, az általános elévülés az 5 év (nem 6), de ezt jobb ha mindenki elfelejti, aki valamilyen bankkal vagy állami szervvel áll kapcsolatban. Az elévülést bármilyen végrehajtási, vagy a tartozás behajtására irányuló cselekmény megszakítja, ezután újra kezdődik! Ehhez elég egy felszólító levelet küldeni minden 5 évben, aztán hoppá, máris megint 5 évre vagy az elévüléstől. Bankoknál, végrehajtóknál minden számítógépen megy, szól nekik a rendszer, hogy mikor kell küldeniük a levelet, felejtsd el, hogy majd elfelejtik és elévül a tartozásod! Ilyen nincs!

2010. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Pontosan igy magyarazta el nekem is az ugyvedno, mint ahogy a kedves 8-as valaszolo leirta.
2012. aug. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz. 8-as válaszoló a tuti.

És a bankok szeretnek kamatos kamatot számítani. Szal ha 500ezret írtál, szinte biztosra veszem hogy mai nappal 1 millát kellene a banknak visszafizetni.

Ha a ház nem volt belevéve fedezetként a hitelbe, akkor azt nem foglalhatják le. Viszont a hitel-t felvevő bankszámláit zároltathatja a bank. Tehát jobb előre gondolkozni, remélem segítettem valamit.

2012. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!