Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van valaki esetleg, akinek...

Van valaki esetleg, akinek deviza-alapú lakáshitele van, vagy volt, nem volt elégedett, ügyvédhez, vagy bírósághoz fordult, és jól jött ki belőle?

Figyelt kérdés
Több mint tíz éve vettünk fel deviza-hitelt, használt lakásra, fészekrakó hitelbe. Kedvező volt minden, egy ideig, aztán ugye volt olyan év, hogy több mint egy milliót fizettünk be a 20 évre felvett 6 milliós hitelünkre. A forintosítás után átmentünk másik bankhoz, de még mindig nem vagyok megbarátkozva az egésszel. A második gyerekre is utólag felvettük a félszocpolt, most a harmadikra próbálunk intézni valamit. Csak mindig kattog az agyam, hogy mikor át is mentünk a másik bankba, a tőkerészünk pont annyi volt, hogy a két gyerek után levonták a támogatást. És mai napig nem megyek el rajta. Érdemes e ügyvédre költenünk, mozgolódnunk? Vagy törődjünk bele, kedvező családi hitelnek a háromszorosát kell majdnem visszafizetni?

2017. jan. 28. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Hajrá!
2017. jan. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szakály György ***** válasza:
20%

Ügyvédekre nem érdemes pénzt költened. Egy részük csak hitegeti az embereket nem létező sikereikkel (Első fokon még lehet megnyert per, másodfokon már ritka, mint a fehér holló, felsőfokon a később említett 1 darab peren kívül nem ismerek más sikert). Az a néhány ügyvéd, aki pedig lelkiismeretesen próbálkozik, elvérzik a bírákra felülről (a kúriától) jövő nyomás miatt:

a.) Devizahitelesnek nem lehet igaza.

b.) Ha a devizahitelesnek mégis igaza van, akkor az a. pont lép hatályba.

Persze, nem így van megfogalmazva ténylegesen, de gyakorlatilag ezt jelenti. Amint valamelyik ügyes ügyvéd talál valami rést a pajzson, a Kúria azonnal hoz egy jogegységi döntést, amivel befoltozza.


Itt egy cikk a bírók hozzáállásáról: [link]


Itt pedig a cikkben említett bírói meeting teljes jegyzőkönyve: [link]


A megoldás a következő:

- A devizahitelesek 0 forintot fizessenek a bankoknak! Az ellenséget, a kifosztót nehogy már a kifosztó támogassa pénzügyileg!

- Van egy devizaadósokból alakult párt, akik már a 2014-es választáson is indultak. Ennek programjában a devizahitelesek teljes kártalanítása és a csalók büntetőjogi felelősségre vonása szerepel. Ezt a pártot érdemes támogatnod, erősítened, hogy meg tudja oldani a Te és számtalan bajtársad problémáját. A neve: A Haza Nem Eladó Mozgalom, a Haza Pártja. Vezetője Kásler Árpád, akinek a legfelsőbb bíróságon, a Kúrián is megnyert pere van az OTP bank ellen, és annak hatására voltak kénytelenek meghozni az elszámolási törvényt. Jelenleg is több beadványa vár elbírálásra a Hágai Nemzetközi Büntetőbíróságon és a Strasbourgi Emberi Jogi Bíróságon. Honlap: [link]

2017. febr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát a hajrá hozzászólással nem tudok mit kezdeni, a másik Úrnak köszönöm a választ!
2017. febr. 5. 15:40
 4/4 anonim válasza:
Ügyvédeket és sem javasolnám! Sajnos peres eljárásokkal nem vagy nagyon kis mértékben lehet sikert elérni. Léteznek irodák, akik banki egyezségkötéssel foglalkoznak, velük talán érdemes lenne felvenni a kapcsolatot. Megfelelő kapcsolatrendszerrel rendelkeznek, ezért könnyebb a kedvezőbb egyezséghez jutás. Hasonló cipőben voltam és felkerestem a devizamentor szövetkezetet ahol első körben ingyenes jogi tanácsadást kaptam,aztán eldönthettem, hogy akarom-e a segítségüket. Én ajánlom őket. Jó fejek
2017. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!