Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha elkérték a számlaszámom,...

Ha elkérték a számlaszámom, és raktam kötőjelet oda, ahol a papíromon is van, abból lehet probléma?

Figyelt kérdés

Leírtam az illetőnek a számom, de raktam kötőjelet bele, mint ahogy a papíron láttam. Ha utaláskor nem kell beleírnia a kötőjelet, abból lehet probléma, ha én úgy írtam le neki?

Nem érkezett meg az utalás, aggódok, nehogy én legyek a hibás.



2017. febr. 4. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az illető nem egy idióta és tisztában van a számlaszámok formátumával! Amúgy nem tudom más bankoknál hogy van ez, de az én bankomnál nem is lehet kötőjelet írni abba a mezőbe, ahol a számlaszámot tünteted fel, pontosan annyi számú numerikus karaktert kell beleírni, amennyi egy számlaszám, semmilyen más karaktert (betűt, speciális karaktereket), sem pedig kevesebb számot nem fogad el.
2017. febr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha nem érkezett meg a pénz, nem a kötőjel a hibás.. bár megjegyzem, hétvégén nem is fog megérkezni, mivel ilyenkor általában bankszünnap van.
2017. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint nem a számlaszámmal van hiba. Három-négy napja várom az utalást, tehát a hétvége sem indok.

Köszönöm még egyszer a válaszokat!

2017. febr. 5. 14:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Megérkezett már a pénz amit vártál????


Abból, hogy írtál kötőjelet nem baj. Igazából 3* nyolc számból áll egy bankszámlaszám. Az OTP-nél az utolsó nyolc szám mind 0, így azt nem mindig írják ki, de ezt mindenki tudja. Nekem volt hogy kérte a bank ha ilyennek utaltam, volt hogy nem, mert tudta magától. Attól függ melyik bank internet bankjából utaltam. (két banknál van számlám).


A fontos, hogy aki utalt helyesen adja meg a 3*8 számjegyet. Ha ő utal az internet bankjából akkor ha véletlenül kötőjelet tesz, mert még nem olyan gyakorlott akkor úgysem engedi tovább. Viszont ha elüti a számot és nem veszi észre és létező számlaszám akkor másnak megy az utalás.

De még ekkor sincs minden elveszve. Ha egyből észreveszi akkor a banknál kell gyorsan érdeklődni, hátha nem ment még át arra az utalás, vagy még vissza tudják fordítani. Nem biztos hogy sikerül, de egy próbát megér. Vagy ha valakinek átment és becsületes szól a banknak hogy nem tudja mi ez, vagy visszautalja. Kevés ilyen ember van, de van még!


Ha pedig bement az illető a bankba és ott kérte az utalást, akkor ha helyesen diktálta le az ügyintézőnek akkor sem kéne baj legyen, illetve ha meg odaadta a kis cetlit akkor meg megint nem kéne baj legyen.


Más most hirtelen nem jut eszembe!

2017. febr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!