Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora utalást, készpénz-befi...

Mekkora utalást, készpénz-befizetés nem tűnik fel a Navnak?

Figyelt kérdés
Havi 60 ezer forintot akarok egyik távoli ismerősömmel utaltatni 1 évig kb, magánjelleg, hogy miért, viszont nincs köze munkához, stb, az ismerősömnek semmi hivatalos köze nincs hozzám, csak egy kölcsönt törleszt, amiről papír nincs, mivel meg volt a bizalom amikor kapta kp-ban tőlem. Szóval, havi 60 ezer forint utalás a számlámra feltűnő, vagy havi ilyen összegű készpénz-befizetés akár a részemről, akár a részéről a számlámra? (OTP)
2017. febr. 4. 22:53
 1/10 A kérdező kommentje:
meg annyi hogy mivel még csak 22 éves vagyok, junior számla, nincs még jövedelmem, szüleimtől kapok pénzt csak a számlámra
2017. febr. 4. 22:54
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy halottam 300 ezer feletti utalást néznek át.
2017. febr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Senkit nem fog érdekelni, de beírhatja a közleménybe, hogy kölcsön törlesztés e.


#3 Nincs ilyen.

2017. febr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az előző a #2-nek szól.
2017. febr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, mennyit kapsz mellette a szüleidtől. De azért, ha TÁVOLI ismerősöknek adsz 1 millás kölcsönöket, akkor elég szép forgalom lehet a számládon. Én nem lennék ilyen biztos benne, hogy ez nem lesz feltűnő, pláne jövedelem nélkül.
2017. febr. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
... és megmagyarázni is nehéz lesz, hogy miért érkezik X éve havi 100-150 ezer a számládra, vagy tűnik el épp egy misi róla. Nem lesz meggyőző, hogy "hát anyukámtól kapok zsebpénzt meg egy távoli ismerősöm törleszti a kölcsönét".
2017. febr. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
A NAV-nak nem fog feltűnni, mivel nem vizsgálja minden ok nélkül magánszemélyek bankszámla tranzakcióit. A bank tehet esetleg jelentést gyanús pénzmozgásokról, viszont szinte teljesen kizárt, hogy a te esetedben ilyesmi történne.
2017. febr. 5. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6/7-nek: írtam, hogy készpénzben kapott tőlem kölcsön, tehát az nem volt a számlán, mint mozgás, illetve a szüleimtől mivel egyenesági annyit kapok, amennyit kapok a számlájukról, teljesen legális
2017. febr. 5. 11:06
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Egy éve költöztünk össze a párommal, azóta minden hónapban átutalom neki a lakbér meg a rezsi felét, ő pedig a teljes összeget a tulajnak. Az albérletről van szerződés, én viszont 100 ezer körüli összeget utalok havonta, és papíron semmi közünk egymáshoz a párommal, és nemhogy egy lakcímre, de még egy városba sem vagyunk bejelentve. 12x60 ezer forint senkinek nem fog feltűnni, ne aggódj.
2017. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
Én minden hónapban 100000 Ft készpénzt fizetek be a tulajom számlájára, de időnként van, hogy utalom. A közleménybe szépen odaírom, hogy bérleti díj. Pontosan tudom, hogy nem fizet adót az albérlet kiadása után, de a NAV soha nem kereste őt ebben az ügyben.
2017. febr. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!