Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarékot lehet hiteltörl...

Lakástakarékot lehet hiteltörlesztésre fordítani?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, a lakástakarék minimum 5 év. Közben hozzányúlni nem lehet illetve nem érdemes. Előfordulhat, hogy abban az 5 évben muszáj vennem egy lakást, de ezt csak hitelből tudom megtenni. Amikor lejár a lakástakarék, akkor abból rendezhetem a hitelt?

Feltételezésem szerint ez úgy lehetséges, hogy annál a banknál veszem fel a hitelt, ahol a takarékszámla is van. Jól gondolom?



2017. febr. 15. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

A minimális megtakarítási 4 év. A lejáró megtakarítás fordítható hitel betörlesztésre, amennyiben a szóban forgó hitel lakáscélú. Hogy melyik banknál igényelted, irreleváns.

Az utolsó mondatod nem világos. Takarékszámla alatt mit értesz? A lakástakarékot?

2017. febr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a lakástakarékot
2017. febr. 17. 08:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kicsit bővebben, hogy tiszta legyen: A lakástakarék pénztár nem bank, hanem szakosított hitelintézet. Ilyen jelenleg 4 működik az országban (fundamenta, otp, erste, aegon).

A konstrukció (mármint a lakás előtakarékossági számla) magába foglal egy opcionálisan igénybe vehető hitelt, amit a megtakarítási időszak lejártakor igényelhetsz. Ezt maga a lakáskassza nyújtja, ez, plusz a megtakarítás együttesen a szerződéses összeg.

A szerződéses összeget, vagy csak a megtakarítást (ha nem veszed fel a hitelüket) használhatod arra, hogy esetlegesen korábban már valahol felvett -szigorúan lakáscélú- hitelt elő-, vagy végtörlessz vele.


Viszont azt is megteheted, hogy a megtakarítási időszakod végén nem az ltp hitelét igényled meg, hanem valamelyik kerbanknál igényelsz hitelt. Más kérdés, hogy annak kevésbé van értelme a kedvezőtlenebb kamatok és feltételek miatt, de technikailag megteheted. Ilyen esetben is törlesztheted egy összegben a lakástakarékban összegyűlt megtakarításból.

Azért írtam le ilyen aprólékosan, mert olyan érzésem van, felületes információid vannak az ltp-ről és emiatt nem egyértelmű, hogy a kérdésed pontosan mire vonatkozik. De remélem, hogy ami érdekelt, azt megtudtad.

2017. febr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megtudtam.

Annál többet tudtam az ltp-ről, mint amennyi kitűnt a kérdésből.

Ltp lejárta után felvett hitelt nem törlesztem az ltp-ből, hanem eleve annyival kisebb összegű hitelt veszek fel. Nem így logikus?

2017. febr. 18. 21:46
 5/5 anonim válasza:
Logikus lenne.. Ezert is magasabb az azonnali hitel kamata mint a mar megkezdett hitele (masik ltp szamlara igenyelt) Igy jo dontes betorleszteni.
2017. aug. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!