Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki folyoszámla hitelt hogy...

Banki folyoszámla hitelt hogy tud a bank behajtani? Nem megy már rá utalás.

Figyelt kérdés
2017. febr. 18. 09:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, én is ismerem a konstrukció lényegét és ha szakmain kellene megfogalmazni használnék OD rövidítést, illetve nem használnék ilyen pontatlan kifejezést mint a határidő.


Igen, a határidő fogalma nem értelmezhető, de ha ezt írtam volna, mint te, abból nagyon sok, pénzügyekhez nem értő ember mit következtetne szerinted?

A legrosszabbat, hogy mindent akkor fizet vissza amikor akar.


A határidő kifejezést direkt használtam ebben a formában.


A folyószámlahitel nem deklarált lényege, hogy a következő hónapban érkező jövedelméből kirendezze az adós, idézőjelesen egy hónap a "határidő".


Így már rendben van?


Az adósságrendező hitel viszont valóban törlesztőrészletekkel és fizetési határidőkkel operál, amiért cserébe kiszámítható tartozása lesz az ügyfélnek.

Fix kamatozásról beszélünk.


Ha minden hónap 4. napjáig kell befizetni az aktuális törlesztőrészletet, sokkal jobban jár az adós, aki ilyen pénzügyi tudatosság mellett bonyolódik hitelügyletbe.


A folyószámlahitelnél a valódi határidő nemléte mit eredményez szerinted? Ha ezt olvassa az adós vajon milyen magatartásra sarkallja?

Olyanra aminek a vége felmondott hitelszerződés, rengeteg pluszköltség, faktorálás, jogi úton történő követelés érvényesítés.


Nem akarom a kérdezőt bántani, főleg nem úgy kezelni őt, mintha mi itt szakértő módjára megbeszélnénk, hogy mi lesz a szerencsétlennel, de már a kérdésből is látszik, hogy nincs tisztában a konstrukció lényegével.


Ezért próbáltam úgy leírni, hogy sokkal átláthatóbb legyen!

2017. febr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
82%
A folyószámla hitelt a bankok előbb vagy utóbb felmondják, ha a "fedezete", ami a munkabér/nyugdíj nem érkezik meg a számlára. Egy felmondott folyoszamlahitel pedig nagyon drága mulatság. Arról nem is beszélve, hogy a folyószámla hitelek kamata 20% fölött van, személyi kölcsönt pedig 10-20% közötti kamatra lehet kapni.
2017. febr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!