Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP-s folyószámláról SEPA...

OTP-s folyószámláról SEPA deviza utalásnál hogyan tudom jómagam állni a költségeket?

Figyelt kérdés

Nos, egy német cégtől rendelnék egy speciális csomagot, és pontosan 269,1 EUR-t kellene átutalnom nekik SEPA utalással


Másodjára utalok külföldi számlára, és már sajnos öreg koromra nem értem ezeket az új banki ügyintézéseket


Itt hogyan tudom elérni, hogy ők pontosan 269,1 EUR-t kapjanak meg, és ezáltal én álljam a költségeket, és ne őket terhelje a bank?

Vagy a SEPA-nál ez másképpen működik? (Tavaly kellett utalnom egy svájci cégnek, de ott másféle módon, és be tudtam állítani hogy én viseljem a költséget)


Segítségeteket köszönöm


2017. febr. 26. 13:27
 1/1 anonim ***** válasza:

SEPA átutalásnál a megbízáson szereplő összegből a bankok nem vonnak le, az átutaló és a kedvezményezett saját bankjának költségeit fizeti.


[link]


Vagyis ennél a típusú átutalásnál nincs lehetőséged beállítani, kit terheljenek a költségek.

2017. febr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!