Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az OTP bankkártyámmal...

51Barcelona kérdése:

Ha az OTP bankkártyámmal vásárolok Spanyolországban, akkor annak van költsége? Mert otthon "ingyenes" a dolog.

Figyelt kérdés
2017. márc. 4. 09:59
 1/7 envagyokazkrisz válasza:
0%
Igen,ott van
2017. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mekkora ?
2017. márc. 5. 23:18
 3/7 anonim ***** válasza:
OTP-s Master Cardom van, tavaly voltam Granadaban, semmilyen plusz költsége nem volt a kártyás vásárlásnak. Meglepődnék, ha bárhol a világon lenne.
2017. márc. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs költsége.


Ez nem valami "megtippelenedő" dolog, az OTP üzletszabályzatban egyértelműen le van írva, hogy a kártyás vásárlás mindenhol ingyenes. De a nemzetközi gyakorlatnak is ez felel meg.

2017. márc. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Effektív kártyahasználati költsége nincs, viszont a pénzt nem a legbarátibb árfolyamon váltják.

Én amikor Barcelonában fizettem a kártyámmal, megkérdezték, hogy HUF vagy EUR legyen. Kicsit meg voltam illetődve, mert ugye náluk mindenképpen €-ban íródik jóvá az összeg. De végül mindnen rendben volt, nem jártam sokkal rosszabbul, mintha egy pénzváltónál váltottam volna...

2017. márc. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Tudomásom szerint a bankkártya szolgáltató is lényeges. Európában a MasterCard jobb, mivel euró alapú és így jobban számol el a vásárló szempontjából, mint a Visa. A Visa az amerikai földrészen jobb használni, mivel dollár alapú szolgáltatás és (személyes tapasztalat) több helyen az MC-t el sem fogadják.
2017. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tavaly vásároltam Spanyolországban OTP-s kártyával: semmilyen plusz költsége nincs, ft-ban fizettem (én is választhattam) és még jobban jártam, mintha váltottam volna eurót. :-) A váltott euró többe került, mint amit a bank számolt a vásárlásnál, azaz a bank, ha jól sejtem, középárfolyamon számolt.
2017. márc. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!