Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 17 évesen erős beszédhibám...

17 évesen erős beszédhibám van (raccsolok), ezen szeretnék változtatni, javítani. Otthon megoldható a dolog vagy inkább forduljak logopédushoz?

Figyelt kérdés
2017. febr. 19. 22:39
 1/3 Szeder Katalin ***** válasza:
Ugyanez a bajom volt nekem is (apámtól örököltük a raccsolást). 18 évesen elmentem a Gyógypedagógiai Főiskolára - akkor a Bethlen téren volt, és csak főiskolának nevezték -, és segítséget kértem egy idős professzortól. Ő megbízott egy fiatalembert a végzős osztályból. Rendszeresen tartottunk javító órákat, ez szeptemberben kezdődött. Karácsonyra teljesen elmúlt a raccsolásom. A raccsoló az r betűhöz a torkában képzi a hangot, a nem raccsoló a nyelve hegyét pergeti a szájpadlás elején. Ez utóbbit kell kigyakorolni. Először csak ilyen hangcsoportokkal, mint a tdt vagy a thd, aztán, ha már jól pergetsz, próbálkozhatsz rövidebb szavakkal, majd olyan rövid mondatokkal, ahol a hangok közt több r van. Lehet, hogy kell segítség, de logopédust nem nehéz találni.
2017. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2017. márc. 1. 22:35
 3/3 anonim válasza:

Hali! Ha véletlen lány vagy, és szívesen randiznál velem, kérlek mindenképp írj vissza, mert ennél aranyosabb dolgot el nem tudok képzelni! :D :3


Üdv,

Zoli


21/F

2017. jún. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!