Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szoc. pol. elég lehet önrészne...

Szoc. pol. elég lehet önrésznek új lakás esetében? 2 gyerekkel igényelnénk tehát minimum 2 szoba. Nincs önrészünk, csak a szocpol lenne.

Figyelt kérdés
Az Ersténél olvastam a hitelfelvétel lehetőségeit, és a lakás hitelbiztosítási értékének max.85%-áig lehet felvenni a jelzáloghitelt. A hitelbiztosítási érték az KEVESEBB mint a rendes ára gondolom...Egy 2 szobás új lakás 15-16 millióba legalább kerül (nem Pesten szeretnénk)így a 2.4 millió ami a szocpol, elég lesz önrésznek? kérlek válaszoljon, aki ilyen helyzetben van/volt! Köszönöm!
2008. okt. 12. 10:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a használt lakás árára irtam a 8 milliót,újnál tényleg más az értékhatár.Nem akartalak férre vezetni.
2008. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Vannak olyan hitelközvetítői irodák akik elintézik hogy előzetes költségeid ne legyenek,de ez általába beleépítik a hitelbe és ezt a évek(évtizedek alatt) fizeted meg.Mi amikor vettük a házat belefértünk az OTP akcióba,így csak az ügyvédet fizettük+ mivel fészekrakós volt így az állami kezzesség vállalásnak voltak költségei de ha nem fészekrakós lett volna akkor ez a költség is elmarad.rdemes oda figyelni a bankok akciójára is.Föleg ha nincs semmi pénzetek.Bár szerintem nem árt némi induló tőke.A rokonoktól való kölcsön szerintem nem túl jó dolog mert ha eddig nem tudtatok félre tenni akkor nekik hogy lehet vissza adni a kölcsönt.Mert még ha rokon is nem hiszem hogy 2 millió forintot havi 10 ezresével szeretne visszakapni.Az hogy a plusz pénzt személyi hitelből teremtsd elő? Hát érdekes:a személyi kölcsönöket max 96 hónapra adják annak a törlesztőjét ha betudod válalni az jó,de ha nem akkor?Ez az én véleményem.
2008. okt. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Sajnos így nem biztos, hogy sikerrel jártok, ugyanis a szocpol bár önerőként beszámít de nem elegendő, hiszen az építtető cég is fog kérni foglalót a szerződés aláírásakor. Legalább ezt elő kell teremtenetek. Általában ez 10 %.
2008. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ebbe igazad van !Pakson volt olyan (mert mi is érdeklődtünk újépítésűről),ahol a vétel ár 15%-át kellett volna letenni szerződés aláírásakor.De ezt is meg lehet oldani személyi kölcsönből.Bár merész dolog semmi nélkül lakást venni.Ennyi hitelt fel venni....Hát nem tudom?!
2008. okt. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Szerencsére itt nem így van. Köszi a válaszokat! Inkább a hitelhez jutás mint olyan, az a problémás manapság allítólag..személyi hitelt nem vennék fel még plusszba, mert akkor már biztos nem teljesülne a jövedelem max.30%áig való megterhelés..Nekem se az álmom, hogy ennyi pénzt fizessünk 20-30 évig, de amúgy meg semmire se jutunk ("sajnos" vagy szerencsére nem várhatunk arra, hogy valaki meghaljon a családban és örökölhessünk, vagy valaki megdobjon egy kalap pénzzel csak úgy..), inkább törlesztem a sajátomat, minthogy más zsebét tömjem albérlet címszó alatt...

Köszönöm a válaszokat.

2008. okt. 19. 07:17
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!

A helyzet a következő! Két gyermekere használt lakás esetén 1,2 milliót kapsz! Ez önerő! Ha a férjed közalaklamzott akkor megkaphatja az ingatlan értékének 90 %-at is! Ha esetleg magas finanszirozású hitel tudtok felvenni akkor a 95-100 %-át is, de szocpol egyutt nem lehet tobb mint a ház értéke amit az adásvételiben be írtok!

2008. nov. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!