Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csok igénylés 2 gyerekre, de...

Csok igénylés 2 gyerekre, de külön. Bukunk vele? Többi lent

Figyelt kérdés
egy gyerekre 600ezer Ft, viszont 2 gyermekre 1.430ezer. ha külön veszem fel a két csemetére, pl most az egyikre 1 év múlva a másikra akkor 2*600ezret kapunk? mert akkor ugye "bukunk" 230ezret. előre nem tudunk aláírni még egy babóra mert nem vagyunk házasok

2017. márc. 20. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a házasság az akadály, akkor menjetek be az anyakönyvezetőhöz, kaptok egy időpintot és 10perc alatt összead, ingyen.
2017. márc. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Most is veszel egy hàzat meg egy év múlva is?
2017. márc. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Masodiknak igaza van. Lakasvasarlaskor kell "lepapirozni" a gyerekeket is, hazassag nelkul csak a meglevo utan kaptok tamogatast. A szuletendo masodikra tudtok majd igenyelni "utobb szuletett gyerek" utan jaro sokkal csekelyebb osszeget. Ha jol tudom az 400.000 Ft.
2017. márc. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második gyerekre csak ucsok-ot kerhetsz, ami csak 400 ezer ft és csak lakasscelu hitel előtörlesztésére használható. Tehát ha most vesztek házat és igényeltek hozzá lakasscelu jelzaloghitelt, akkor abba tudnátok beletörleszteni a következő gyerek után járó 400 ezret. Vagy gyorsan összeházasodtok. Utóbbi sokkal egyszerűbb.
2017. márc. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem egy év múlva veszek még egy házat, hanem arra voltam kíváncsi amit a 3. és 4. válaszolótól kaptam. köszönöm a segítséget! végeredményben úgy gondoltam hogy azt az x (jelen esetben akkor 400ezret) beletörleszteni a hitelbe, de akkor a házassággal jobban járnánk. mégegyszer köszönöm!
2017. márc. 23. 14:46
 6/6 A kérdező kommentje:
és ha utólag vennénk fel mindkét babóra a csokot és beletörlesztjük a hitelbe, akkor megkapjuk a 1.430at?
2017. márc. 23. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!