Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tudok tenni ebbe a rossz...

Mit tudok tenni ebbe a rossz helyzetben?

Figyelt kérdés

Felvettem egy nagyon közeli ismerösömnek hitelt de nem akar fizetni,na most az a helyzet hogy nem tartozkodik ebben az országban és nem tudom sehogyan sem elérni.

Te mit tennél a helyemben?Tanúk vannak.

2 hónapja fizetem helyette.Ügyvédhez forduljak ?


2010. máj. 11. 17:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%

ha TE vetted fel a hitelt, akkor azt NEKED kell visszafizetni. kénytelen vagy fizetni, mert a bankot, az már nem érdekli, hogy te azt a pénzt továbbadtad.


persze elvileg van esélyed visszaszerezni a pénzed attól, akinek odaadtad, pl. fizetési meghagyással, vagy polgári peres úton.


de kifizetnek a banknak akkor is ki kell, mert te vagy az adós és nem ő.

2010. máj. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen értelek de nem érem el és további 3 hitelt hagyott itt a családjának,aminek ha utána járnak hát nem tudom ... mert ugye ezeket sem fizeti
2010. máj. 11. 17:18
 3/18 A kérdező kommentje:
És a hitelező hölgyike aki házhot kimegy ő adta oda neki személyesen mi nem láttunk belöle semmit
2010. máj. 11. 17:18
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Az első már leírta, ennél jobb ötleteket nem fogsz kapni. Te vetted fel a hitelt, a te neveden van, neked kell fizetni.

Én azt tettem volna a helyedben, hogy nem vettem volna fel hitelt másnak... De ezzel a tanáccsal már nem sokra mész.

2010. máj. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

figylej ide arany bogaram!!!

nem azért irtam,hogy itt te nekem észt osztjál! Hogy mire megyek és mire nem az már az én dologm.Ha ismerös a helyzet tanácsot adsz ha egyszerűen egy bunkó ember vagy akkor nem irsz választ ennyi. A kérdést feltettem : Ha ügyvédhez fordulok mire számítsak.

2010. máj. 11. 17:42
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Arra számítsál, hogy azt mondja neked: hülyeség ellen nincs orvosság. Ennyi.
2010. máj. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Hiába mész ügyvédhez...Semmit nem fogsz elérni,csak annyit,hogy + fizetni fogsz az ügyvédnek is a tanácsadási díjért..

Ismered a mondást? A szó elszáll az írás megmarad..A te esetedben az írás maradt meg,vagyis te vetted fel ,te fizeted vissza..

Hogy mások osztják az észt neked???nekik legalább van mit osztani..

(a mai világban ki az a hülye aki másnak hitelt vesz fel?.....)

2010. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Én megmentettem egy embert akit kicsinált a családja akik miatt majdnem éhen halt és még a munkája is oda ment ha a jó Isten egyszer ezért elitél akkor majd ezt minden szégyelni fogom.most meg majd én fogok éhen halni a gyerekeimmel.lényegtelen......


papir van tanúk vannak ,valamit majd biztos vesztek de nem ez érdekel hanem hogy kiszálljak ebböl az egész hülyeségből.

2010. máj. 11. 17:56
 9/18 anonim ***** válasza:

neked nem kell őt elérni.


helyi bíróság, panasznap, ez ingyenes. el fogják mondani pontosan, hogy mit csinálhatsz.


egyébként meg bíróság, fizetési meghagyás. tanuk kellenek, hogy ez így zajlott. ha (asszem) 15 napon belül nem mondja azt, hogy nem is tertozik neked. akkor a követelésed végrehajtható. ha azt mondja, akkor polgári per lesz belőle.

van az egésznek valami párezer forint ügyintézési költsége.


értem én, hogy jó ember akarsz lenni, de a helyzet az, olyan nincs, hogy valaki azt mondja ejnye-bejnye, ettöl őt megszállja a kisangyal és egyből fizetni kezd. vagy bíróságra viszed, vagy biztosan nem lesz pénzed. ennyi, ez van.


(az első voltam)

2010. máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

A bank felé kötelezett vagy, így nem sokat tehetsz, fizeted a bank felé a hitelt.

A te kötelezetted felé pedig fizetési meghagyás és/vagy polgári peres eljárásban követelheted azt az összeget, amelyet ő részedre nem fizetett meg.

A per le fog zárulni, az eredménye valószínűleg elmarasztaló lesz a kötelezetted felé, és fogsz kapni a bíróságtól egy olyan papírt, hogy igen bizony ő tartozik neked. De ettől még ugyanúgy éhen fogsz halni... Max. megeszed a papírt. Amennyiben az illető nincs is Magyarországon, akkor egyrészt marha nehéz végrehajtani, másrészt valószínűleg "hivatalosan" nincs is mit... Tehát te lobogtatod a papírt, hogy de ő tartozik neked és ez senkit nem fog érdekelni...


Te "éhen fogsz halni", el is mondom miért:

A bírósági fizetési meghagyás illetékköteles (nem tudom az összeget, de párezertől pártízezerig fizethetsz rá).

Az ügyvéd költsége - ha igénybeveszed - szintén a te pénztárcádat nyomja.

A jogerős fizetési meghagyás vagy ítélet alapján kérheted a végrehajtást. A végrehajtási lap kiállításának illetéke van. A kiállított végrehajtási lap alapján induló eljárás első művelete a végrehajtó költségeinek megelőlegezése (általad), valamint a várható SIKERDÍJ előzetes megfizetése (szintén általad).

Sikeres végrehajtás esetén minden fenti költséged térülhet.

2010. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!