Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Válás esetén a házaspár...

Válás esetén a házaspár adóstárs fele jogilag köteles fizetni a házasságuk alatt felvett hitel felét?

Figyelt kérdés
Bátyám és felesége válnak. Házasságuk alatt vettek fel jelzáloghitelt, bátyám mint adós, felesége mint adóstárs. A havi törlesztőrészlet kezdetektől a bátyám számlájáról lett vonva. 1 éve szétköltöztek, azóta is bátyám fizetéséből vonják az egész összeget. Most jutottak el oda, hogy beadják a válást. A feleség közölte, hogy a hitelt fizesse továbbra is egyedül a bátyám, mert őt ez nem érdekli, ha eddig tudta fizetni egyedül, ezután is fizesse. Tesóm szeretné felezni a hitelt, a feleség erről hallani sem akar. Visszamenőleg is vissza lehet fizettetni az asszonnyal a hitel felét vagy már csak a jövőbeni törlesztőrészletek felét? Egyáltalán a bíróság a nejét, mint adóstársat, kötelezheti, hogy fizesse a hitel felét? A felvett hitel szabadfelhasználású volt, a feleségnek vettek belőle munkához szükséges készülékeket, melyek azóta már nincsenek is meg.(Természetesen fogad ügyvédet a tesóm, de csak 1 hét múlva tudnak konzultálni.)
2017. márc. 26. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az adósság is oszlik.
2017. márc. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Vagyonmegosztásnál letendezik
2017. márc. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
termeszetesen a hitelt is felezik.
2017. márc. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül felezik, de pont az ilyen dolgok rendbetételéről szól a vállóper.
2017. márc. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2es: értem én, hogy lerendezik, csak nem mindegy hogyan. Annyira határozottan mondja az a tyúk, hogy ő nem hajlandó kifizetni a hitel felét, hogy megijedtünk. Anyukánk lakása a fedezet. Bàtyám fizetéséből bőven telik a törlesztőre, a felesége ezen lovagol, hogy fizesse egyedül, mert van rá pénze. Holott neki is van rendes munkája, tehát törlesztőképes. A kérdésem inkább a részletekre vonatkozik: visszamenőleg is kerheti a férj a hitel felét vagy csak a jövőbeni részeket? Nem akarja ő kisemmizni, de azért az már a pofátlanság netovábbja, hogy 1 fillért nem hajlandó adóstársként fizetni. Azzal jön, hogy bátyám jól keres, és szerinte ezt a biróság is figyelembe fogja venni, ő pedig csak kb. havi 160 ezret, amiböl albérletet is fizetnie kell, így neki màr nem marad a törlesztőre. Szentül meg van róla győződve, hogy így neki nem kell fizetnie, főleg, hogy a közös gyerek is nàla van ( aki után természetesen gyerektartást kap). Azért bizonytalanodott el a család, mert tényleg akkora arccal osztja az észt, hogy már mi se tudjuk mit gondoljunk.
2017. márc. 27. 08:56
 6/16 A kérdező kommentje:
4es: ok, hogy nem feltétlen a fele, de létezik az, hogy 1 fityinget nem kell a hölgyikènek kifizetnie abból a hitelből, amit házaspárként vettek fel? milyen tényejet vesz figyelembe a bírosàg?
2017. márc. 27. 08:59
 7/16 anonim ***** válasza:

"visszamenőleg is kerheti a férj a hitel felét "


Igen.


Ne parazzatok, az ugyved majd mindent elmagyaraz.

2017. márc. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Mivel adóstárs ezért ő is ugyanúgy adós, mint az "adós".

Adós és adóstárs egyenlő szinten áll, megegyező jogokkal és kötelezettségekkel a bankkal szemben. Mindketten adósok.


A bíróság, a vagyonmegosztás során, a tartozásokat is megosztja és olyan nincs, hogy az egyik nem akar fizetni.

Természetesen azt is figyelembe fogja venni, hogy eddig csak az egyik fizette a törlesztőket. Tehát nem fele-fele arányban osztja szét a vagyont.


Az egy nagyon egyszerű és reális útja a megoldásnak, hogy ha van elegendő vagyon, nem csak tartozás, akkor a tartozás egyedüli vállalása fejében, a megfelelő nagyságú vagyont is az egyik kapja meg.



Ha van házasság előtti különvagyona valamelyik félnek, az természetesen nem számít bele az osztozkodásba. Azt úgy kell kezelni mintha nem is lenne.


Hogy kinek mekkora a havi jövedelme senkit nem érdekel, ezzel csak nevetségessé teszi magát az a fél aki ezt emlegeti. Nem biztos, hogy jó hozzáállás ezzel előlépni a per során.


A gyerektartásnál természetesen nagyon is számítani fog a havi jövedelem, hiszen a bíróság ebből állapítja meg a gyerektartás nagyságát.

Az egy másik történet.

A kettőt összemosni nincs értelme.

2017. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8as köszönöm a valaszt. Közös vagyonuk egyaltalan nincs, mindkettőjüknek csak a házzaságuk előtt szerzett ingatlan tulajdonhànyaduk van a saját szüleik/ anyukank csaladi házukban. szóval csak a hitel megosztása es a gyerektartás a kérdés. tesom mindig is nagyvonalú volt, ezutàn se szeretne irrealis dolgokat, a gyereket is ellàtja rendesen, most is fizet gyerektartást, csak a felesége már ugyvédet fogadott , akivel azt akarjàk elérni a birónàl, hogy ne kelljen ezutàn se fizetnie a hitelbe 1 fillért se, és ezt azzal akarjàk indokolni, hogy sogórnőm fizuja csak havi 160 ( plusz kb 14 ezer családi p. + 50 ezert ft gyerekt. ), tesóm pedig keres havi kb 380 ezer , amibol igenis nyögje egyedül a hitelt, és irjon alà egy papirt, amiben elàll minden hitelre vonatkozó anyagi követeléstől.
2017. márc. 27. 10:35
 10/16 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig tart egyébként egy ilyen közös hitel rendezése a bíróságon, ha más közös vagyonuk nincs? Tesóm már nagyon szabadulna, mert lelkileg teljesen kikészítí sógórnőm, de közös megegyezés nem lesz, mert a felesége kerekperec kijelentette, hogy semekkora összeggel nem hajlandó a közös hitelhez hozzájárulni.
2017. márc. 27. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!