Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel felvétele esetén,...

Cyara kérdése:

Lakáshitel felvétele esetén, párom mint 1\1 ben tulajdonos mint adós, én csak mint adóstárs, közös gyermekkel, ha szétválásra kerül sor, nekem jár valami az ingatlanból vagy csak a hitel törlesztőrészlete?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk hàzastàrsak, élettàrsakként sem vagyunk bejelentve, viszont van közös gyermekünk.A kérdés az hogy ragaszkodjak a szerződés módosítàsàhoz hogy közös legyen a lakàs és kettőnk nevén legyen, vagy hagyjam,mert adóstàrsként közös gyerekkel, ha úgy alakul lesz benne részem?

2016. nov. 5. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz benne részed, ha csak adóstárs vagy, és házasok sem vagytok.
2016. nov. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg nem adnak hitelt, ha nincs legalább valamennyi tulajdonrészed az ingatlanban. Legalábbis nálunk most így volt (OTP). Az arány mindegy, de az adóstársaknak tulajdonostársaknak is kell lenniük.
2016. nov. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dehogynem adnak hitelt... miért ne adnának?


Alapból nem lesz tulajdonjogod, de tekintve, hogy éveken át közös háztartásban éltetek, vagyonközösségben, ha ezt tudod bizonyítani, akkor igényt tarthatsz tulajdoni hányadra.

De ezért pereskedni kell, és sok-sok évig elhúzódhat.


Egyébként milyen szerződést akarsz módosítani?

A tulajdonjogot ilyenkor nem lehet módosítani, mert a bank nem fog belemenni.

Az ő engedélye nélkül pedig a földhivatal semmit nem ír át, de ha egy ügyvédhez elmennétek, ő is elmondaná.


Visszatérve az előző gondolatra:

nem egyszer történt meg, hogy egy pár 20 évig élt együtt az egyik fél lakásában, majd szakításra került a sor. A lakástulajdonos közölte a másikkal, hogy mennie kell, de annak nem volt hova mennie.

Mivel 20 éven keresztül viszont ő is mindenbe beszállt, mindenféle javítás, karbantartás, felújítás, állagmegóvás, kérte, hogy ezt a pénzt kapja vissza.

Persze a tulaj nem fizetett, a másik fél pedig beperelte.

És igen, ilyenkor tulajdonjogot ítél meg neki a bíróság, mert x év alatt ezt a pénzt arra is költhette volna, hogy egy saját lakásra takarékoskodjon, de ő a máséba fizetett bele.

Persze ha ti nem 20 éve vagytok együtt, csak néhány éve, de be tudod bizonyítani, hogy ott éltél, és neked is volt jövedelmed, amit ketten éltetek fel, akkor te is pereskedhetsz. Viszont addig is menned kell valahova, mert ha évekig nincs róla papírod, hogy a lakás 1/x része a tied, akkor az exed bizony kitehet, joga van hozzá.

2016. nov. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Adàsvételit szeretnék módosítani.Még nem adtuk be a hitelkérelmet.Még mindennek előtte vagyunk.Tehàt a módosítàs még megoldható.Ezért kértem a véleményeteket,mert még nem késő,és köszönöm a vàlaszokat!
2016. nov. 11. 21:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nincs hova mennem majd, szüleim nincsennek, az otthonomat külföldre költozés miatt rég feladtam.Szóval köszönöm!Jön a parom holnap és módosítunk!!!
2016. nov. 11. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!