Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » KATA-s vállalkozó áfamentes,...

KATA-s vállalkozó áfamentes, de számlát adhat?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, KATA-s vállalkozást indítanék. Egy másik vállalkozásnak dolgoznék be (ajándéktárgyakat árul), de az BT és áfázik.


A kérdésem az lenne, ha egy áfa köteles cég tőlem vásárol milyen számlát állítok ki? Köszönöm


(könyvelőig még nem jutottam el, itt kezdem az érdeklődést :) )


2017. márc. 29. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan számlát állítasz ki, ahol az ÁFA mértékénél AAM (Alanyi AdóMentes) jelölést használsz, az összegnél meg egy áthúzott 0-át.
2017. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a gyors választ! :)


Továbbá ha alkalmazok valakit utána már a rendes járulékot fizetek, vagy neki is egy ilyen csökkentettet mint magamnál? (50.000)

2017. márc. 29. 10:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Csökkentett? Ha alkalmazol valakit, akkor alkalmazott - nem KATA-s vállalkozó.

Többféle alkalmazási forma van - de ehhez már tényleg a könyvelőt is be kéne vonnod. Ráadásul ha Te is bedolgozol egy BT-nek+ még valakivel dolgoztatsz, akkor már akkora költségeid lesznek, amit nem biztos, hogy ki tudsz termelni - de ez már matematika- könyvelővel :-)

2017. márc. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Eddig párommal bedolgoztunk egy családi szálon Bt-nek. Megéri nem azzal van a gond csak sajnos eddig feketén. Emiatt kérdés, hogy, hogyan legyünk mindketten bejelentve :)

2017. márc. 29. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!