Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Jump számlacsomagom van...

OTP Jump számlacsomagom van és észrevettem levonnak időnként 3000 Ft-ot. Minek a díja lehet ez?

Figyelt kérdés

Korábban nem tűnt fel, de most gyes-en vagyok így kevesebb pénz megy rá, amit majdnem teljesen le is szoktam venni vagy kártyával levásárolni. 1000-2000 ft-kat szoktam rajtahagyni számlavezetési díjra meg ilyenek.


De ma is ráment az utalás,s az utalás összegének kiírja amit kapnom kell, de alatta egy sorral az egyenleg már 3000-el kevesebb. Mindig így jelentkezik, szóval külön sms-t nem kapok a erről a levonásról, csak kevesebb az egyenleg amikor valami más miatt kapom az sms-t.

Visszanéztem a sms-eket és néhány havonta ismétlődik ez.

Gondolom nem bankkártya díj mert az szerintem éves lenne, a számlacsomag leírásaiban meg sehol sem találom hogy mi lehet. Be fogok menni az otp-be más ügyben amúgy is, s megkérdezem, de addig is köszönöm ha valaki meg tudja mondani.



2017. ápr. 4. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk ha megkérdeznéd az OTP-t, lehet, hogy előrébb lennél.
2017. ápr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nincs folyószámla hitelkereted, amire esetleg felszámolhatják?
2017. ápr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem fizettél elő korábban valamelyik oldalon speciális tartalomért/prémium tagságért/hasonlók, aminek következtében azóta is vonják fix időnként a szolgáltatás díját?

Egyébként tényleg az lenne a célszerű, ha felhívnád az OTP-t és rákérdeznél hová is megy az a pénz. Noha a korábban levont összegeket nem fogod visszakapni nagy valószínűséggel, de letiltva legalább a jövőbeni levonást megúszhatod.

2017. ápr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A számlaértesítődön rajta lesz, hogy miért vonták le.
2017. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Soha semmi terhelés nem volt erre számlára, mármint törlesztőrészlet vagy előfizetés. Csak vásárlás és pénzlevétel, illetve atm-es számlabefizetés. Be fogok menni az otp-be, mert külön tételként a számlaértesítőkön sem szerepel ez a levonás. Kiszámoltam több havi kivonaton is és ténylegesen hiányzik néha az az összeg, de nincs külön feltüntetve hogy erre-arra vontakozó levonás történt. Egyszerűen csak az egyenlegben nem stimmel.


Köszi amugy mindenkinek

2017. ápr. 4. 11:31
 6/12 anonim ***** válasza:

"Csak vásárlás és pénzlevétel, illetve atm-es számlabefizetés."


Nos, akkor lehet, megvan a megoldás, ha csak az egyenleg nem stimmel: az OTP ugyanis azon bankok egyike, akik MINDIG A HELYES, FELHASZNÁLHATÓ SZÁMLAEGYENLEG-et tüntetik fel!

Magyarul: megkaptad a mondjuk 80 ezer ft fizetésedet, elmész vásárolni, elvásárolsz pl. 3.000 ft értékű árut,s ekkor hazamész - MÁR CSAK 77 ezer ft lesz a (felhasználható) számlaegyenleged. Majd 2-3 nap múlva a valóságban is megjelenik LEKÖNYVELVE a tétel.

A lényeg: a számlaegyenleg mindig azt az összeget mutatja, amennyit ténylegesen felhasználhatsz.

Ez - szerintem - egy nagyon jó tulajdonsága a banknak :-) Sokat hallok itt panaszkodni kérdezőket, hogy a számlaegyenlege nem mutatja, hogy levett pénzt, csak pár nappal később, mikor lekönyvelték, s így könnyen jár úgy, hogy lemegy mínuszba emiatt (ha olyan a kártyája)

2017. ápr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Komolyan van bank, amelyik nem képes a tényleges egyenleget mutatni, csak a könyvelt egyenleget?! És még az emberek az OTP-t szidják!?
2017. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést, meg kell nézni a számlakivonatot vagy netbankban a számlatörténetet, és ott lesz világosan. Vagy ha nem világos, akkor lehet menni a bankhoz kérdezősködni. De így látatlanban annyira céltalan ez a kérdés.
2017. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mivel alapvetően nem egy nagy összegről van szó, mint mondtam csak gyes megy rá, s nem is sok alkalommal használom a kártyát, pontosan tudom követni mennyinek kéne rajta lenni.Mindig vásárlás után is fejben tartom, hogy na most ennyivel kevesebb. S amúgy az sms-ek tényleg pontosan jönnek a vásárlás után azonnal. Net bankom nincs, azon nem tudom nézni, a kivonatokon meg szintén csak az egyenlegben tűnik fel. Régebben volt példa hogy kevesebb volt rajta mint amit én tudtam, de akkor mindig azt hittem,hogy mégsem tartom jól fejben, viszont most kezdem azt hinni hogy nem is én számoltam el,hanem ezek miatt a levonások miatt volt kevesebb.

Amúgy anno nekem küldték a tényleges, s a könyvelt verziójú sms-t is, kértem hogy csak a tényleges legyen, s azóta ez is van. De ez szerintem egyébként sem magyarázná meg hogy miért csak összeg jóváíráskor tünik el azonnal pár ezer forint úgymond a semmibe. Telefonálok nekik, mert csak csütörtökön megyek be személyesen más miatt addig meg megöl a kíváncsiság hogy most mi van.

2017. ápr. 4. 13:31
 10/12 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki valami ők rontottak el, mert a hölgy azt mondta éves kártyadíjként látja a rendszerben, de idén már másodszorra, s tavaly is többször. Azt nem tudta megmagyarázni, hogy a kipostázott számlakivonaton miért nem szerepel erről semmi. Talán hamarabb észrevettem volna, mindenesetre bemegyek, mert személyesen jobban szeretek ilyen "félreértéseket" tisztázni.


Köszönöm a segítséget

2017. ápr. 4. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!