Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a bankszámla számot kell...

Ha a bankszámla számot kell megadni, akkor a kártyáról leolvasható kód kell?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor melyik? És honnan tudhatom meg, hogy melyik az a kód? Mert én csak a kártyámról leolvasott kódot tudom leírni, viszont ha mást adnék meg, akkor hová utalnák a pénzt? Köszi előre is!

2017. ápr. 6. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugye nem komoly...?


A bankszamlaszamod a szerzodesen van rajta. A kartyadon a kartyaszam van.

2017. ápr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha a szerződésben lévő számot adom meg, akkor hova fogják utalni a pénzt?
2017. ápr. 6. 23:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A bankszamladra. Miert, nem oda kene?


A bankkartyadon nincs penz, hanem a bankszamladon van. A bankkartyad csak a kulcs, amivel hozzafersz.

2017. ápr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A számlaszámod egy sok számból álló kód ami általában 1-essel kezdődik. Ha pl. otp-s vagy akkor 117 az első három szám.
2017. ápr. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
És ennek is ugyanannyit ér a szavazata, mint egy normális embernek ☹
2017. ápr. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

JAJJJ...

Na kezdjük az elején:

- amikor elmentél a bankba számlát nyitni, kaptál egy önálló, egyedi számlaszámot, ami csak a Tiéd!! Erre érkezik bárhonnan a pénz. Ez a bankszámlaszám, ezen tárolódik a pénzed. Ha nem lenne bankkártyád, pénzed akkor is lenne - a bankszámlán. Ha nem lenne kártyád, akkor minden egyes alkalommal, amikor a pénzedhez akarsz jutni, be kellene menned a bankfiókba és az ügyintéző hölgytől készpénzt felvenni. De ettől még lenne pénzed!! (a bankszámlán)


A bankkártya arra való, hogy ne kelljen állandóan a bankfiókba mászkálnod, hanem SEGÍT PÉNZT KÖLTENI :D

Ennek segítségével tudsz az automatából pénzt felvenni a BANKSZÁMLÁDRÓL, ennek segítségével tudsz a boltban és az interneten vásárolni.

NEM A KÁRTYÁDON VAN A PÉNZ!! Az csak segít hozzájutni a pénzhez, egy eszköz, amivel pénzt emelhetsz le a bankszámládról.

Na, most már világos? :-)

2017. ápr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Azt szeretném még kérdezni, hogy miért van az, hogy talán midig bankKÁRTYAszámot kellet megadnom az internetes tranzakciónál, ahol én fizetek, most pedig amikor nekem fizetnek, bankSZÁMLAszámot kell megadnom?
2017. ápr. 7. 10:03
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Na pont ezért kéne már általános iskolában elkezdeni a pénzügyek intézést tanítani.
2017. ápr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azt szeretném még kérdezni, hogy miért van az, hogy talán midig bankKÁRTYAszámot kellet megadnom az internetes tranzakciónál, ahol én fizetek, most pedig amikor nekem fizetnek, bankSZÁMLAszámot kell megadnom?"


6-os vagyok. Most komolyan: elolvastad, amit írtam? Megpróbáltad értelmezni? Kb. általános iskola 2.-ik osztályos szinten írtam le: A bankkártya arra való, hogy SEGÍT PÉNZT KÖLTENI. Az interneten FIZETSZ, azaz KIADSZ pénzt, de a kártyára pénzt küldeni nem tudnak, csak a BANKSZÁMLÁDRA, MERT AZON VAN A PÉNZ.

2017. ápr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen pénzügyi analfabéta kérdéseknél látom, hogy mennyivel hasznosabb az etika/hittan oktatás, mint a pénzügyi alapok oktatása....
2017. ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!