Az mennyire baj hogy nem olvastam el a banki papírokat csak aláírtam?

Figyelt kérdés
Egymás után adta a nő a papírokat, aláírtam azokat és egyiket se olvastam el. Lehet belőle bajom?

2017. ápr. 18. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
kamu.
2017. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen te kamuprofilt használsz.
2017. ápr. 18. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Nos attól függ mit értesz "baj" alatt.


Nyilván mikor majd ilyen olyan jogcímen fizeted a kamatokat és a költségeket (ugye azt nem részletezted, hogy mégis mit írtál alá...) akkor se legyél meglepve, hogy miért ennyi meg annyi.

2017. ápr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bankszámlát csináltattam.
2017. ápr. 18. 14:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Bankszámla nyitáskor én sem szoktam elolvasni, max. átfutni. Mindenféle hosszúra nyúlt hülyeség van rajta, se idő se lehetőség elolvasni, és nem is igazán tudnak behúzni vele a csőbe.
2017. ápr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De egy személyi kölcsön felvételénél már muszáj lenne elolvasni ha nem akarok bajt magamnak?!
2017. ápr. 18. 14:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azért a bankszámla nyitásakor is elolvasom, mert utána megy majd a hiszti, mikor kiderül, hogy ha nem érkezik pl. elég utalás a számlára akkor van számlavezetési díj, hogy a kártya éves díja 5000 ft, hogy egy nyomvadt SMS-ért 25 ft-ot számláznak alkalmanként, stb...


Hitelnél mindenképp, sőt, ott érdemes kérni egy másolatot, otthon átnézni és másnap visszamenni...

2017. ápr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7


Igen, mindez, amiket leírsz, a folyamatosan változó kondíciós listában, hirdetményekben, ÁSZF-ekben fent van az interneten. Akár a szerződéskötés előtt is átolvashatod ezeket, meg amúgy is folyamatosan jó nyomon követni őket, mert tuti, hogy 5 év múlva már nem az lesz érvényben, amit aláírtál, és úgyis a legutoljára kiadott dokumentum lesz a hatályos. Egy sima bankszámlánál nem igazán fognak tudni csőbe húzni, nyilván hitelnél már érdemesebb figyelni.

2017. ápr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!