Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vannak ezek az alapok, amiket...

Vannak ezek az alapok, amiket pl. a CIB e-Brokeren keresztül venni lehet, de ezeket nem az EUR árfolyam rángatja leginkább?

Figyelt kérdés
Van pl. arany befektetés, avyg mondjuk babatermékgyártók alapja, de gondolom ezek nem magyar cégek, és a forrás részvények EUR-ban vannak mégha a bank forinton is jegyzi, tehát hiába teljesítenek jól a babatermékgyártók mondjuk, ha közben az EUR árfolyam ingadozása ennél sokkal nagyobb és mondjuk éppen ellentétes. Jól gondolom?

2017. ápr. 23. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Forintban és euróban jegyezhető. Nem rángatja az árfolyam, az alapban szereplő részvények teljesítménye alapján fizet ki az alapkezelő. Van rajta árfolyamvédelem természetesen, de a befektetési idő letelte után kifizethető hozam is maximalizálva van.
2017. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

miért nem rángatja, ezt nem értem

akkor ez valami tőzsdei részvénycsomag kombinálva egy biztosítással?

nem lehet akkor nagy várható hozama, mert a biztosítás biztos költséges

2017. ápr. 25. 10:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha forintos alapot veszel, ami mögöttesen EUR, USD stb., akkor természetesen a forinthoz képesti árfolyam is része a kockázatnak/hozamelvárásnak.


Más kérdés, ha közvetlenül euróban fektetsz be, ekkor viszont felmerül a kérdés, hogy honnan van euród. Ha nem jövedelemként kapsz közvetlenül, akkor itt is fennáll a keresztárfolyam hatása.

2017. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, én is így gondoltam, de ezt nem szokták a tájékozatóban leírni, és nincs is sok értelme az ilyen befektetéseknek, kb. olyan, mintha EUR-t vennél. A befektetés sokkal nagyobb százaléka szerintem az árfolyamkockázat, és nem etikus azzal reklámozni, hogy vegyél ilyent, ha arra számítasz, hogy mondjuk a babatermék gyártók sok pelust adnak el. Még soha nem láttam úgy reklámozni, hogy vegyél ilyent, ha arra számítasz, hogy a babatermék gyártók sok pelust adnak el és a forint nem erősödik.
2017. ápr. 25. 20:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Ebben viszont nincs igazad: vannak időszakok, amikor a devizaárfolyam-változás erősebb, de a magasabb kockázati besorolású alapoknál általában maguknak az eszközöknek (papíroknak) az árfolyam-változása jelentősebb. Például S&P 500 Elmúlt 1 év +14,19%, Elmúlt 5 év +70,71% = évesített +11,29% BUX Elmúlt 1 év +24,58%, Elmúlt 5 év +83,82% = évesített 12,95 %.

Ehhez képest a HUF erősödése az EUR-hoz képest Elmúlt 1 év 0%, Elmúlt 5 év -8,02% = évesített -1,66%.


És akkor még relatíve stabil, nagy piacokat lefedő alapokat vettem (bár a BUX-nál nyilván nincs is devizakockázat, ha forintban fektetsz be).

2017. ápr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!