Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy kell automatából pénzt...

Hogy kell automatából pénzt levenni? Erste

Figyelt kérdés
Ez lesz az első, xD hülye egy kérdés, tudom, de valaki le tudná írni hogy miket nyomjak meg, vagy hogy lesz? nem akarok ott szerencsétlenkedni.. lehet hogy rossz kategória is, de hátha valaki tud segíteni..

2017. máj. 5. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Készpénzfelvétel
2017. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Menj el anyukáddal, vagy egy barátoddal. Nehogy már ehhez is az interneten kérj segítséget, legyél már életrevalóbb!
2017. máj. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincs senki a közelemben, egyedül élek azért kössz a segítséget.. 18/l
2017. máj. 5. 15:08
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Hidd el, azonnal rá fogsz jönni, ha odaállsz az ATM elé, de azért leírom.



Először is berakod a kártyát. (Mozgasd meg a nyílást, nehogy le legyen ragasztva a nyílás vagy valami oda legyen rakva, amivel a kártyát bent tudják tartani. Kártyatolvajok csinálnak ilyet.)


Ahogy beraktad a kártyát bekéri a PIN kódot. Írd be majd okézd le (zöld gomb általában).


Utána bejön a menü. Oldalt vannak a választógombok, és láthatod, hogy melyik menüponthoz mi tartozik.

Kiválasztod amit szeretnél.

A készpénzfelvételt választva (lehet bizonylattal vagy anélkül kérni) meg kell adnod, hogy mekkora összeget szeretnél felvenni. Vagy választasz abból amit felkínál vagy a "más összeg" vagy valami hasonló megnyomása után te gépeled be.

A végén zöld gombbal jóváhagyni és kész.


Utána pár másodperc múlva kiadja a gép a kártyát, majd a pénzt és végül a bizonylatot.


Az ATM-ek dizájnja, menüjének kinézete eltérhet, a billentyűk kialakítása is, de a lényeg ugyanaz.


Elrontani sem lehet.

2017. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) nagyjából tudtam hogy működik, csak nem akartam ott szerencsétlenkedni ha várnának még rám :D

Mégegyszer köszi, ja és az mit jelent ha bizonylattal vagy bizonylat nélkül kérem?

2017. máj. 5. 15:19
 6/9 A kérdező kommentje:
50ezret akarok felvenni, olyan lesz, vagy azt nekem kellesz beirni?
2017. máj. 5. 15:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy 50 ezer és a bizonylat az az, amikor kiad a pénz mellé még egy papírt is, hogy mennyi pénz maradt a folyószámládon.

Otp-nél nem kerül külön pénzbe, ezért én mindig szoktam azt is kérni: volt már, hogy levettem pénzt és amikor kértem bizonylatot jól meglepődtem, mert még több is volt rajta, mint előtte... :D :D Kiderült, hogy közben jött rá pénzem :-)

2017. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépeen nagyon sokat segítettél kedves vagy hogy így részletesen leírtad :)
2017. máj. 5. 15:29
 9/9 anonim ***** válasza:

50 ezres szokott lenni általában. De ebben semmi szerencsétlekedés nincs, én sem vágom fejből, hogy az Erstés automata felkínálja e az 50 ezret - mindenki végignézi a szemével a kijelzőt, hogy megtalálja, amit keres. Amúgy meg, ha másk azt hiszek, szerecsétlenkedsz - nem teljesen mindegy, hogy mások mit gondolnak?

Ha bizonylatta kéred, kapsz róla egy papírt, ha nem, akkor nem. Csak annyi, hogy neked kell e, nincs más különbség.

De ha egyedül élsz, biztos megoldottál már ennél bonyolultabb dolgokat is, szóval menni fog ez is.

2017. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!